kobieta o rudych włosach
instagram.com/alanapancyr

Dziś jest dzień rudych osób - zobacz jak można zadbać o włosy w tym pięknym kolorze

8 marca to nie tylko dzień kobiet, to także święto osób, które posiadają jeden z najbardziej zmysłowych kolorów włosów jakim jest rudy. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale rude włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Dowiedz się jakiej.
Reklama

Czym się charakteryzują rude włosy?

Za rudy kolor odpowiada felomelanina, która jest odmianą melaniny - grupy pigmentów. Szacuje się, że naturalnie rude osoby stanowią do 2 procent ludności na całym świecie! Oczywiście rude włosy mogą występować w przeróżnych odcieniach - od jasnych po ciemne, od subtelnych po ogniste.

Właścicielki naturalnie rudych włosów są szczęściarami, ponieważ takie włosy są grube i zazwyczaj rośnie ich więcej niż włosów blond, czy też ciemnych. Z tego względu jedynym problemem może być układanie fryzury, ale wystarczy spryskać włosy termoochronnym preparatem do modelowania i znacznie łatwiej można je będzie wymodelować na ciepło.

Jak pielęgnować naturalnie rude włosy?

Naturalnie rude włosy warto pielęgnować poprzez regularne olejowanie.

Reklama

Dzięki temu będą miękkie, lśniące i przyjemne w dotyku. Choć kobiety o rudych włosach mają tendencję do cudownie urokliwych i mega modnych piegów, to ich skóra łatwo ulega też poparzeniom. Dlatego jeżeli wybierasz się na plażę lub też na dłuższy spacer w słońcu, to bardzo dobrym pomysłem będzie użycie filtra oraz nakrycie głowy kapeluszem z szerokim rondem. Nie tylko ochroni on włosy, ale i twarz.

warkocz na rudych włosach
canva.com

Pielęgnacja włosów farbowanych na rudy kolor.

Dla rudych włosów farbowanych zalecana jest pielęgnacja chroniąca kolor, ponieważ włosy poddane takiej koloryzacji stosunkowo szybko płowieją - zwłaszcza wiosną i latem. Dlatego konieczne jest stosowanie kosmetyków z filtrem UV. Po farbowaniu pamiętaj też aby przez okres 3 tygodni zrezygnować z pływania w chlorowanej wodzie - chlor bardzo szybko wypłukuje rudy pigment. Stosuj też szampony oraz odżywki specjalnie przeznaczone do włosów farbowanych. W przypadku tak uzyskanej rudości równie dobrze przyda się kapelusz.

Zastanów się też nad doborem modnej fryzury. W tym sezonie będą królowały: long bob, shaggy hair, sploty, grzywka curtain bangs oraz upięcia messy bun.

Reklama
Autor - Gabriela Ganczarska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
g.ganczarska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama