Człowiek ma problem z efektem jojo.
Canva

Boisz się efektu jojo? Jest JEDNA ważna zasada, której musisz przestrzegać. Inaczej nie ma szans na powodzenie

Kolejny raz starasz zadbać o zdrowie i zrzucić zbędne kilogramy, udaje Ci się osiągnąć sukces... A po jakimś czasie wszystko wraca... Jak uniknąć efektu jojo? Co możesz zrobić, żeby problem się nie powtarzał?
Reklama

Co zrobić, żeby uniknąć efektu jojo? Jedna zasada

Po prostu musisz... zmienić tryb życia na stałe. Czy to oznacza, że masz żywić się sałatą i codziennie biegać na siłownię? Absolutnie nie. Jednak warto zadbać o to, żeby mieć dobre nawyki żywieniowe: ograniczona ilość cukru w diecie, mniej przetworzonych produktów. Do tego niezbędny jest ruch, bez niego też ciężko utrzymać efekty schudnięcia.

Efekt jojo — restrykcyjne diety nie przyniosą nic dobrego

Takie diety są bardzo niezdrowe dla Twojego organizmu, to raz. Dwa, kiedy się skończą, ciężko utrzymać ich efekty, bo człowiek chce w końcu odetchnąć i sprawić sobie przyjemność. Zaczyna się powrót do starych nawyków i wkracza efekt jojo.

Kobieta ma problem z efektem jojo.
Canva

Ćwiczenia? Czasem wystarczy ruch

Nie lubisz ćwiczeń? Poszukaj jakiejś aktywności, która sprawi Ci przyjemność. Może wystarczy codzienny spacer? Jazda na rowerze, zamiast autem? A może uda Ci się znaleźć sport, który polubisz? Pamiętaj, że bez odpowiedniej ilości ruchu będzie Ci ciężko.

Jedz zdrowo, ale nie wpędzaj się w poczucie winy

Masz ochotę na czipsy czy czekoladę? Zjedz je raz na jakiś czas. Dbaj o to, żeby ogólnie zdrowo się odżywiać. Im bardziej będziesz sobie czegoś odmawiać, tym większe są szanse, że w końcu pękniesz.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama