Glinka
Canva.com

Glinki – naturalne kosmetyki do zadań specjalnych. Co wybrać w drogerii?

Jeśli chcesz cieszyć się zdrową i piękną skórą, doceń glinki kosmetyczne. Mają one wyjątkową moc, dzięki czemu mogą Cię wspierać w walce z wieloma problemami. Co warto wiedzieć na ich temat? W jaki sposób zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem glinek mogą wpłynąć na stan Twojej skóry?
Reklama

Glinki – naturalne kosmetyki do zadań specjalnych

Glinki kosmetyczne cenią przede wszystkim te osoby, które mają problematyczną i bardzo wrażliwą skórę. Te naturalne kosmetyki nie wywołują alergii i nie podrażniają skóry, a jednocześnie wykazują się bardzo dużą skutecznością w walce z takimi problemami, jak trądzik, łuszczyca czy oparzenia słoneczne. Zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem glinek kosmetycznych pozwalają dotlenić skórę, oczyszczają ją, a jednocześnie bardzo dobrze wpływają na krążenie. Glinki wspierają jednocześnie skórę solidną porcją tak ważnych minerałów, jak cynk, krzem czy żelazo. Wszystko to sprawia, że walka o piękną i zdrową skórę staje się łatwiejsza.

Jakie rodzaje glinek kosmetycznych znajdziesz w drogeriach?

Glinka
Canva.com

Moda na glinki kosmetyczne trwa w najlepsze, zatem znajdziesz je bez problemów w wielu drogeriach. Co możesz wybrać? O czym musisz pamiętać w chwili, gdy wybierasz glinkę dla siebie?

Jednym z popularniejszych kosmetyków jest glinka żółta, znana jako bardzo dobre źródło żelaza, krzemu oraz siarki. Dzięki niej można oczyścić i rozjaśnić skórę, a jednocześnie pozbyć się z jej powierzchni martwego naskórka. Dobrze sprawdza się też glinka biała, dzięki której możesz zwiększyć elastyczność skóry. To rewelacyjne wsparcie dla skóry dojrzałej, suchej oraz wiotkiej, a jednocześnie prosty sposób na uporanie się z rozszerzonymi porami.

Reklama

Do pielęgnacji cery wrażliwej możesz zastosować glinkę różową, pomocną również w przypadku przebarwień skóry. Na przebarwienia najlepsza jest jednak glinka czerwona, zalecana też przy stanach zapalnych oraz problemach z trądzikiem. A co z cerą tłustą i zanieczyszczoną? Tu doskonale sprawdzi się glinka niebieska lub zielona. W walce ze zmarszczkami pomocna będzie glinka kambryjska, natomiast z glinki czarnej możesz skorzystać w chwili, gdy zależy ci przede wszystkim na poprawie krążenia oraz na dokładnym oczyszczeniu cery.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama