Herbata z pokrzywy i liście z pokrzywy.
Canva

Czy naprawdę można pić pokrzywę codziennie? Trzeba uważać, żeby nie przesadzić

Czy taką herbatę faktycznie można pić codziennie? Na co może pomóc? Sprawdź, czy w Twoim przypadku picie herbaty z pokrzywy przyniesie więcej plusów niż minusów, czy odwrotnie. Zobacz też, z czym dobrze łączyć to zioło.
Reklama

Pokrzywa do picia — na co pomaga?

Pokrzywa świetnie wpływa na włosy, skórę, paznokcie oraz przemianę materii. Przy regularnym piciu pokrzywy, można zaobserwować pozytywny wpływ na cały organizm. Mimo wszystko, trzeba uważać...

Herbata z pokrzywy — jak często można pić

Nie powinno się pić więcej niż jednej szklanki naparu dziennie. Warto też zrobić sobie przerwę od pokrzywy po jakimś czasie. A jak prawidłowo zaparzyć taki napar? Najlepszy czas parzenia to 8 minut.

Herbata z pokrzywy — przeciwskazania

Trzeba uważać z piciem pokrzywy przy: cukrzycy, niektórych typach nowotworów, chorobach nerek, obniżonym żelazie. Po tym, jak ktoś miał jakieś zabiegi, również należy się wstrzymać.

Herba z pokrzywy w dwóch szklankach.
Canva

O czym pamiętać podczas picia pokrzywy?

Reklama

Ważna jest regularność w jej piciu, ale oczywiście nie można przesadzić i pić tego napoju przez cały rok. Warto też zwrócić uwagę na swój organizm, czy nie pojawiają się jakieś problemy. Przy zbyt częstym piciu pokrzywy może dojść do niedoborów pewnych minerałów w organizmie.

Skrzyp i pokrzywa są dobre na włosy

Jeśli chcesz zadbać o dobry porost włosów, to możesz pić napar, w którym połączysz skrzyp z pokrzywą. Ten napój ma jeden minus. Nie jest dość smaczny. Za to jego picie faktycznie przynosi rezultaty.

Jak poprawić smak pokrzywy?

Jeśli przestudzisz herbatę z pokrzywy, możesz posłodzić ją miodem. Da na pewno o wiele lepsze efekty niż połączenie naparu z samym cukrem.

Ciekawą opcją mogą być gotowe smakowe herbaty, które są aromatyzowane owocami.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama