Zakochane małżeństwo
Canva.com

Ile dać do koperty na wesele 2022? Odpowiadamy na najważniejsze pytanie sezonu

Zbliża się czas wesel i zabaw do białego rana. Kreacja i garnitur na wesele już kupione, ale wciąż nie wiecie, ile włożyć do koperty na wesele bliskich? Podpowiadamy!
Reklama

Ile dać Parze Młodej w prezencie?

Koperta na wesele
Canva.com

Przygotowanie odpowiedniego prezentu ślubnego to duże wyzwania każdego roku w trakcie sezonu weselnegoDobrą alternatywą jest podarowanie sumy pieniędzy, która zastąpi kolejny zestaw garnków albo komplet pościeli. Nie jest to jednak takie proste, bowiem ciągle stawia się pytanie - ile dać do koperty Młodej Parze? Najczęściej na to pytanie usłyszymy odpowiedź, że tyle, aby Młodym zwrócił się koszt talerzyka weselnego, czyli koszt gościa. Mówi się także, że rodzice, świadkowie oraz chrzestni muszą dać dużo więcej niż neutralni gości.

Jeśli wybieracie się na wesele w 2022 roku, to pamiętajcie, że najważniejszą wartością zawsze jest wasza obecność na tym ważnym wydarzeniu.

Reklama

Chociaż w naszym społeczeństwie panuje przeświadczenie, że konkretna kwota uszczęśliwi Młodych, to tak naprawdę tak nie jest.

Czy pieniądze z kopert zwrócą koszty wesela?

Wasi przyjaciele biorą ślub i chcecie podarować im gotówkę na spełnienie już małżeńskich marzeń i potrzeb? Doskonale! Większość osób, które wybiera się na wesele w charakterze przyjaciół, znajomych obdarowuje młodych kwotą od 500 do 1000 zł w zależności od możliwości domowego budżetu.

Reklama
Neon dla Pary Młodych
Canva.com

Jeśli jedno z was jest bratem, siostrą, chrzestnym lub rodzicem Panny Młodej lub Pana Młodego, to uważa się, że w kopercie powinno znajdować się minimalnie 1000 zł. Chociaż często spotkamy się z opinią, że wesele musi się zwrócić z prezentów gotówkowych, to nie musimy nadwyrężać swojego budżetu dla faktu, że wybieramy się na wesele. Młodzi z pewnością zrozumieją, że w danym momencie możemy dać mniej niż inni. Jeśli Młodzi przygotują także listę weselnych prezentów, to zawsze możemy kupić im coś, co będzie praktyczne i przydatne na nowej drodze życia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama