Świąteczne dania
Canva.com

"Jadę do rodziny na święta i jestem przerażona. Wrócę z dodatkowymi kilogramami na wadze!". #Fit święta - czy to możliwe?

Dla wielu osób okres świąteczny jest dość stresujący. Nie chodzi tu wcale o to, że musimy spotkać się z rodziną czy znajomymi, których nie widzieliśmy czasem latami. Najczęściej problem jest... obżarstwo. Nie każdy potrafi się powstrzymać przy świątecznym stole.
Reklama

W święta nie zapominaj o aktywności

Choć same przygotowania do Wigilii pewnie nie spędzają Ci snu z powiek, bo tak naprawdę martwisz się tylko tym, że jeśli przez kilka dni nieco więcej sobie pojesz, to przytyjesz i zniwelujesz wszystkie dotychczasowo wypracowane efekty. Tak jednak wcale nie musi być. Możesz bowiem przeżyć fit święta Bożego Narodzenia albo po prostu zacząć się ograniczać. Koniecznie pamiętaj też o ruchu. Rób sobie przerwy między posiłkami i wykorzystuj je na jakąś aktywność fizyczną.

To, że po świętach zwykle jesteś cięższa o kilka kilogramów, nie musi wcale wynikać z obżarstwa. Oczywiście na Wigilii na pewno wchłoniesz więcej kalorii niż normalnie, ale niespecjalnie odbiją się one na Twojej wadze, jeżeli nie zapomnisz o tym, by się ruszać.

Jak wyglądają typowe święta w polskiej rodzinie?

Świąteczne dania
Canva.com

Wszyscy bliscy zasiadają przy suto zastawionym stole, a następnie przesiadują przy nim przez kilka, czasem nawet kilkanaście godzin. Jedyną rozrywką są rozmowy, ewentualnie słuchanie kolęd bądź oglądanie telewizji. Jeżeli przez tych kilka świątecznych dni cały czas będziesz pozostawać w pozycji siedzącej, możesz być pewna, że nawet potrawy fit na wigilie odbiją się niekorzystnie na Twojej wadze i sylwetce.

Zacznij więc namawiać innych do ruchu. Zamiast cały czas jeść, przynajmniej co dwie godziny zróbcie sobie krótką przerwę i wyjdźcie na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza.

Reklama

Wieczorem, gdy przyjdzie czas na wybranie się do kościoła na pasterkę, zróbcie sobie dłuższy spacer. Przy okazji będziecie mogli pooglądać ustawione na ulicach świąteczne dekoracje i lampki, które w nocy robią naprawdę największe wrażenie.

Jeżeli jednak mimo wszystko chciałabyś, by ta wigilia była nieco zdrowsza niż zazwyczaj, sama spróbuj o to zadbać. Poszukaj przepisów na potrawy fit na Wigilię i przygotuj przynajmniej kilka takich odchudzonych dań.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama