Odżywki dla sportowców - czym są, jakie znajdziemy na rynku

Jak ćwiczyć, by osiągać pożądane efekty? 5 rad w pigułce!

Trend na bycie fit nie słabnie, To moda, która propaguje zdrowy styl życia, zatem z pewnością warto za nią podążać. Choć trzeba przyznać, że sprawa nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. U wielu osób wymaga wprowadzenia szeregu zmian. Jedną z najważniejszych kwestii są regularne treningi, które mają zaprocentować nienaganną figurą. Zatem jak, ćwiczyć, by osiągać efekty? Oto kilka cennych rad!
Reklama

5 rad, które nauczą Cię jak efektownie trenować.

Jakość nie ilość

Aby, wykonywane ćwiczenia były, efektowne musi być poprawnie wykonany każdy ruch i odpowiednio napięte mięśnie. W tej kwestii zdecydowanie bardziej liczy się jakość każdego powtórzenia, a nie ich ilość. Dobrze wykonany krótki trening będzie lepszy niż długi, pełen rozproszeń i błędów.

Urozmaicanie treningów

Warto przeplatać ze sobą różne rodzaj treningów i każdy z nich na pewnym etapie urozmaicać nową wersją danych ćwiczeń. Wszystko po to, by mięśnie, nad którymi pracujemy, dostawały regularnie nowe bodźce. Warto, wiedzieć, że mięśnie przyzwyczają się do powtarzalnych ruchów i po pewnym czasie przestają one być dla nich efektywne.

Obciążenie

Pracując nad kształtowaniem sylwetki, należy wzmocnić mięśnie. Aby, to było możliwe nie można obawiać się dodania do treningu obciążenia. Mięśnie potrzebują go do tego, by faktycznie efektywnie pracować.

Reklama

Obciążenie nie musi być duże! Warto, natomiast wraz z postępami nieco je zwiększać.

Dieta

Dobrze zbilansowana dieta oparta na zdrowych nawykach żywieniowych, skutecznie wspiera walkę o wymarzoną sylwetkę. Właściwie zawsze powinna iść w parze z treningami. Bez niej będzie zdecydowanie trudniej osiągać efekty, a sama droga do ich dostrzeżenia znacznie się wydłuży.

Regeneracja

Optymalny plan treningowy przewiduje 4 treningi w tygodniu i 3 dni odpoczynku. Jest on niezbędny dla organizmu i mięśni. Racjonalny plan pozwala uniknąć tzw. przetrenowania i skutecznie prowadzi do pożądanych rezultatów.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama