Zbliżenie na usta
pexels.com

Jak nawilżyć suche usta? Oto domowe triki

Suche skórki przy ustach, spierzchnięta powierzchnia warg i zajady - z tymi i podobnymi do nich problemami większość osób ma do czynienia głównie zimą, gdy dochodzi do przymrozków, ale zdarza się, że objawy są też reakcja skóry na kontakt z silnym promieniowaniem słonecznym i wysokimi temperaturami powietrza. Jakie kosmetyki do ust pomogą przywrócić im dobry stan i zdrową kondycję?
Reklama

Jak powinna wyglądać pielęgnacja nakierowana na lepszy wygląd warg?

Spierzchniętą skórę trzeba oczywiście złuszczać, więc tak jak używa się peelingów do ciała lub skóry twarzy, tak odpowiednie ich odmiany należy stosować na skórze warg. W rzeczywistości jednak wystarczającym peelingiem dla ust potrafi okazać się już delikatne przetarcie ich szorstkim ręcznikiem po kąpieli albo wymasowanie ich powierzchni miękką (oczywiście czystą i specjalnie do tego przeznaczoną) szczoteczką do zębów. Podobno dobrze działa też peeling z miodu, najlepiej tego gęstego z lekko chropowatą konsystencją. Miód należy nałożyć na wargi i pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Spierzchnięte usta trzeba też oczywiście nawilżać.

Przed wyjściem z domu, zwłaszcza gdy na dworze panuje mróz lub silny upał, należy pokryć wargi zabezpieczającym produktem - zimą można ochronić je zwykłą wazeliną lub innym równie tłustym kosmetykiem, a latem jakąś porządną odżywczą pomadką z wysokim filtrem zabezpieczającym przed promieniowaniem słonecznym.

Reklama

Błyszczyki i podobne sztuczne pomadki na co dzień, jeżeli nie ma potrzeby ich używać, lepiej sobie odpuścić. Nawet te, które teoretycznie mają nawilżać wargi, zwykle będą je wysuszać, zwłaszcza jeśli będzie się ich używać naprawdę dużo.

Prawidłowa pielęgnacja ust pomoże utrzymać je w naprawdę dobrym stanie i bardzo dobrym wyglądzie. Warto sięgać w niej po różne drogeryjne preparaty, ale też i naturalne kosmetyki do ust, tworzone ze zwykłych produktów spożywczych, takich jak miód czy też jogurt naturalny.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama