Cholesterol
Canva.com

Jak obniżyć poziom cholesterolu w swoim organizmie?

Cholesterol jest substancją tłuszczową, która znajduje się we krwi i wewnątrz komórek. Jest potrzebny, aby nasze ciało funkcjonowało prawidłowo i jest wytwarzane przez wątrobę. Wysoki poziom cholesterolu może powodować choroby serca i inne problemy zdrowotne.
Reklama

Jak walczyć z wysokim cholesterolem?

Cholesterol
Canva.com

Cholesterol to rodzaj tłuszczu, który znajduje się we wszystkich komórkach ciała. Służy do wytwarzania hormonów, witaminy D i kwasów żółciowych. Bez cholesterolu organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Cholesterol znajduje się również w produktach spożywczych, takich jak jajka, mięso i produkty mleczne. Wątroba wykorzystuje cholesterol do tworzenia kwasów żółciowych, które pomagają trawić pokarm.

Reklama

Istnieją dwa rodzaje cholesterolu: HDL i LDL. Różnica między tymi dwoma typami polega na tym, że HDL jest „dobrym” cholesterolem, a LDL jest „złym” cholesterolem. Cholesterol HDL jest uważany za dobry, ponieważ pomaga usunąć nadmiar cholesterolu z organizmu. Cholesterol LDL jest uważany za zły, ponieważ może gromadzić się na ścianach tętnic i powodować choroby serca.

Cholesterol
Canva.com

Wysoki poziom cholesterolu jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, z którymi borykają się dziś ludzie.

Reklama

Jest to stan spowodowany gromadzeniem się cholesterolu w tętnicach. Wysoki poziom cholesterolu znajduje się we krwi i może prowadzić do chorób serca, udaru mózgu i innych stanów zagrażających życiu. Aby zmniejszyć ryzyko chorób serca, wysoki poziom cholesterolu i innych problemów zdrowotnych, należy regularnie stosować dobrze zbilansowaną dietę i dużo ćwiczyć.

Aby obniżyć poziom cholesterolu, możecie jeść mniej tłuszczów nasyconych i zwiększyć spożycie wielonienasyconych i jednonienasyconych tłuszczów. Możecie również zażywać leki obniżające poziom cholesterolu, jeśli masz wysokie ryzyko chorób serca. W tym celu jednak należy wybrać się do lekarza oraz dietetyka. Ważne jest, aby organizm miał zdrową ilość cholesterolu, ale może to być również niebezpieczne, jeśli we krwi jest go zbyt dużo. Średni poziom cholesterolu we krwi powinien być mniejszy niż 200 mg/dl.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama