otwarte drzwi od pralki
pexels.com

Jak prać kurtkę puchową, by przetrwała kilka sezonów?

Puchowa kurtka może przetrwać nawet kilka sezonów! Wystarczy, że odpowiednio o nią zadbasz. Okazuje się, że nie musisz jej prać ręcznie. Możesz ze spokojem wrzucić do pralki. Pamiętaj tylko o ustawieniu odpowiedniego programu.
Reklama

Bezpieczne pranie kurtki puchowej

Najłatwiej i najbezpieczniej jest wyprać kurtkę puchową w profesjonalnej pralni. Jest to jednak dość kosztowne, dlatego wygodniejszym sposobem jest postawienie na domowe sposoby. Dobra alternatywa to na pewno pranie ręczne. Jest to jednak dość czasochłonne i męczące, dlatego niewiele osób się na to decyduje.

Przede wszystkim podczas prania w pralce mogą pojawić się zniekształcenia. Warto zatem zrobić wszystko, aby ich uniknąć. Sprawdź, z jakich materiałów została uszyta kurtka. Jeżeli to syntetyki, mogą zacząć się niszczyć, kiedy ustawisz wysoką temperaturę - 60 albo 90 stopni. Syntetyczne materiały w takich temperaturach po prostu się odkształcają i tracą swoje właściwości grzewcze.

ktoś wrzuca pranie do pralki
pexels.com
Reklama

Decydując się na wypranie kurtki, wybierz niską temperaturę, najlepiej 30 stopni. Możesz zdecydować się na tryb "pranie syntetyczne", "delikatne" albo "wełna". To już zależy od modelu pralki, jaki posiadasz.

W takim czyszczeniu ważne jest również samo płukanie. Jednokrotne może nie być wystarczające, przez co detergent nie zostanie dokładnie usunięty z puchu. Pamiętaj również o małej liczbie obrotów. Zdecydowanie lepiej, żeby kurtka doschła naturalnie, na wietrze lub słońcu. Ustaw zatem obroty na poziomie 600 - 700.

Jeżeli na Twojej kurtce są duże i mocne plamy - pozbądź się ich, zanim wrzucić ją do pralki. Możesz to zrobić przy użyciu zwykłej gąbki i proszku do prania. Przed włożeniem odzieży do pralki, zapnij wszystkie zamki oraz guziki, ponieważ to pozwoli uniknąć odkształcenia się ubrania.

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama