Obrane buraki do wigilijnego barszczu bez grzybów.
Canva

Jak wydobyć lepszy smak z czerwonego barszczu? Te triki będą niezastąpione

Jedną z bardziej lubianych w Polsce potraw jest oczywiście czerwony barszcz. Niektórzy wolą go i od warzywnego rosołku z cienkim makaronem, i nawet od klasycznej pomidorówki, bo nie da się ukryć, że ma on znacznie wyższą intensywność od większości pozostałych zup.
Reklama

Barszcz czerwony jest też absolutnym ulubieńcem w kontekście wigilijnych potraw.

Warto więc zadbać o to, by podczas świąt oraz zawsze wtedy, gdy zechce się go przygotować, miał on naprawdę doskonały smak i potrafił tym smakiem pozytywnie zaskakiwać.

To, co w barszczu czerwonym jest najważniejsze, podobniej, jak i w przypadku wielu innych zup, to wolne i spokojne gotowanie. Przygotowanie genialnej potrawy w ciągu piętnastu minut zazwyczaj jest niemożliwe. W przypadku zup to długie gotowanie jest natomiast kluczowe, bo tylko odpowiednia ilość czasu pozwoli składnikom dobrze się połączyć i umożliwi wydobycie z nich prawdziwego naturalnego smaku. Z barszczem nie należy przesadnie się spieszyć. Warto nawet nastawić go z samego rana, by móc go zjeść dopiero w południe.

Reklama

Podstawą czerwonego barszczu są oczywiście czerwone buraki, dlatego to od ich jakości również sporo może zależeć.

Barszcz z buraków
Canva.com

Dobrym pomysłem będzie natomiast zastosowanie mieszanki buraków świeżych oraz kiszonych. To, ile dokładnie się ich użyje, zależy w głównej mierze od osobistych preferencji i po prostu od tego, czy woli się intensywniejsze, czy może jednak ciut łagodniejsze zupy. W razie potrzeby odpowiednimi przyprawami można zmienić uzyskany smak bądź aromat.

Reklama

Barszcz czerwony powinien zostać dopełniony solą, pieprzem, czosnkiem, cukrem i majerankiem, a także suszonymi grzybami, suszonymi śliwkami i niewielką ilością octu.

Z czerwonego barszczu da się przygotować bardzo wartościowy posiłek, jeżeli tylko doda się do niego jakieś zródło białka. W tym celu śmiało można go zabielić niewielką ilością śmietany. Barszcz podawany jest z krokietami lub uszkami. W obu wersjach smakuje wyśmienicie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama