miłość
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak wyznać komuś miłość? Praktyczne porady, które rozpalą uczucie w związku

Miłość to piękne uczucie, które często pojawia się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Chociaż badania naukowe pokazują, że żar uczuć z czasem wygasa i pojawia się smutna rutyna, istnieje kilka ciekawych sposobów na to, aby na nowo rozpalić miłość między dwojgiem kochanków. Najskuteczniejszym sposobem na to, aby pokazać komuś, że się go kocha, jest wyznanie mu miłości po raz kolejny. A to można zrobić na wiele różnych sposobów...
Reklama

Miłość po latach

Jeśli jesteś już kilka lat w związku, zapewne do Twojej relacji wkradła się nudna rutyna. Być może już wspólne spędzanie czasu przestaje wam sprawiać radość, a wasze uczucie nie jest takie jak dawniej. To jednak nic strasznego. Psychologowie jasno wskazują, że w każdym związku pojawia się czas rutyny, gdy trzeba zawalczyć o związek, lub podjąć decyzję o tym, aby poszukać szczęścia u boku innego partnera.

Często w podjęciu decyzji może nam pomóc zachowanie bliskiej nam osoby. Jeśli w naszym związku jest nuda i rutyna, czasem pojawiają się kłótnie, ale jednak masz świadomość, że twój partner Cię kocha i o Ciebie dba, możesz szybko i skutecznie rozpalić uczucie w związku, korzystając z poniższych sposobów.

Reklama

Jeśli jednak widzisz, że on o Ciebie nie dba, zawsze traktuje Cię jako wybór drugiej lub trzeciej kategorii, za każdym razem woląc inne przyjemności to, cytując klasyka, wiedz, że coś się dzieje... Jeśli Twój partner zapomina o waszej rocznicy, twoich urodzinach, a wasze uczucie jest jednostronne (ty się starasz, a on wcale), może pora podjąć ważną decyzję i pomyśleć o zmianie partnera?

Miłość
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak rozpalić uczucie? Po pierwsze wyznajcie sobie miłość

Reklama

"Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz". Poniższe sposoby na pewno będą skutkować tym, że wasze uczucie po raz kolejny zapłonie nowym ogniem, ale stanie się tak tylko wtedy, jeśli oboje będziecie tego naprawdę chcieli i będziecie gotowi dalej pracować nad waszym związkiem.

  • Randkujcie. Niech waszą rutyną staną się cotygodniowe romantyczne spotkania, w trakcie których będziecie zachowywać się tak, jakbyście się dopiero poznawali. Lampka dobrego czerwonego wina, wspólny wieczór w restauracji, piękna kreacja i nutka tajemniczości będą doskonałym afrodyzjakiem.
  • Niespodzianki. Aby zabić nudę w związku, zacznijcie robić sobie niespodzianki. Nic tak nie cieszy, jak intrygujący prezent lub kompletna zmiana konwencji. Czasem przecież warto rzucić wszystko i pojechać na wspólny wyjazd w Bieszczady. Ahoj przygodo!
  • Żarty. "Śmiech to zdrowie" - brzmi stare i bardzo dobrze znane powiedzenie. Okazuje się, że śmiech może pomóc również w związku. Jeśli będziecie mieli dystans do pojawiających się problemów i wspólnie śmieli się z własnych błędów, będzie wam się żyło znacznie lepiej. Wasz związek nabierze rumieńców, a stopień znajomości wejdzie na nieznany dotąd poziom, a przy okazji będą się wśród was wyzwalać te same małe iskierki, które sprawiły, że dzisiaj jesteście w związku.
  • Wyznajcie sobie miłość. Miłość to radość, szczęście, spokój i bezpieczeństwo. Czasem trudno jest nam wyrazić to uczucie słowami, bo jak mawiają poeci, nie ma słów, które będą w stanie wyrazić to, co naprawdę czujemy. Na pewno podstawą waszego związku powinno być mówienie ukochanej osobie "kocham cię". Kiedy ostatnio powiedziałaś to partnerowi? Kiedy sama usłyszałaś te piękne słowa? Miłość można wyrazić na różne sposoby. Napisanie wiersza dla ukochanej osoby lub tajnego liściku, kupienie uroczego prezentu, albo zabranie na wymarzoną podróż na drugi koniec świata to tylko kilka z wielu możliwości. Tak naprawdę, jeśli się kochacie, to istnieje miliony sposobów na to, aby wyrazić moc uczuć. Ogranicza was tylko wasza wyobraźnia...
Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama