Storczyk dendrobium
Canva.com

Jak zadbać o przepiękny storczyk dendrobium?

Storczyki Dendrobium są jednym z najpopularniejszych gatunków storczyków ze względu na duże, efektowne kwiaty i długotrwałe kwitnienie. Ta odmiana orchidei jest łatwa w pielęgnacji i dobrze rośnie w różnych warunkach.
Reklama

Pielęgnacja storczyków

Storczyk dendrobium
Canva.com

Storczyki Dendrobium to jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie można znaleźć w przyrodzie. Są mieszanką czerwonych, różowych i białych płatków z metalicznym połyskiem i często żółtym środkiem. Pochodzi z regionów tropikalnych i można go znaleźć w krajach takich jak Tajlandia, Malezja, Indonezja i Filipiny. Storczyki Dendrobium to narodowy kwiat Tajlandii. Te piękne kwiaty są wykorzystywane na wiele różnych sposobów, takich jak bukiety ślubne, wesela, pogrzeby i ceremonie religijne.

Piękne kwiaty do domu

Storczyki Dendrobium są jednym z najpopularniejszych gatunków storczyków ze względu na ich piękne kolory i kształty. Występują w różnych kolorach, takich jak biały, żółty, pomarańczowy i fioletowy. Te storczyki są również popularne, ponieważ są stosunkowo łatwe w pielęgnacji.

Reklama

Liście rośliny można przyciąć, aby zachęcić do nowego wzrostu. Inną opcją jest podzielenie rośliny, gdy kwitnie. Storczyki Dendrobium rosną w gronach, które znajdują się na łodydze lub kłączu, który jest podziemną łodygą. Rośliny te są idealne dla początkujących, ponieważ są łatwe w pielęgnacji i wymagają niewielkiej ilości światła słonecznego.

Storczyk dendrobium
Canva.com

Lubią też dużo wody, więc upewnij się, że storczyk Dendrobium jest wilgotny, codziennie spryskując go.

Reklama

Są łatwe w pielęgnacji, ale ważne jest, aby trzymać je z dala od bezpośredniego światła słonecznego w najgorętszych porach dnia.

Rozmnażanie storczyka

Proces rozmnażania storczyków jest nieco inny niż w przypadku innych kwiatów. Żeńską częścią kwiatu jest jajnik, który znajduje się na szczycie kwiatu. Część męska nazywana jest pręcikiem, który znajduje się na dole kwiatu. Męska część kwiatu uwalnia pyłek, który jest przenoszony na wietrze do żeńskiej części kwiatu. Następnie, gdy pyłek wyląduje na żeńskiej części kwiatu, uwolni zalążek. Zalążek następnie wyrośnie w strąki nasienne, które zawierają nasiona.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama