Dziwaczek jalapa
Canva.com

Dziwaczek jalapa - meksykańska piękność w Twoim ogrodzie. Uprawa, pielęgnacja

Dziwaczek jalapa, czyli mirabilis jalapa to piękna roślina, która jest strzałem w dziesiątkę przy aranżacji letniego ogrodu. Czy wiesz, jak zająć się jej uprawą prawidłowo? Jeśli nie, to zajrzyj koniecznie do naszego artykułu.
Reklama

Piękna roślina z Meksyku

Dziwaczek jalapa
Canva.com

Mirabilis jalapa to prawdziwy dziwak wśród roślin ogrodowych. Ta piękna roślina może osiągać nawet 70 cm wysokości. Warto wiedzieć, że dziwaczek jest jednoroczny i średnio radzi sobie z mrozami i chłodem.

Dziwaczek ma kwiatostany w różnych kolorach. Najczęściej występuje w dwukolorowych wariantach - białe, żółte, różowe, fioletowe oraz czerwone. Dziwaczek jalapa ma właściwości fluorescencyjne. Możemy to sprawdzić w ultrafiolecie.

Jak zadbać o dziwaczka?

Reklama

Mirabilis jalapa powinna być zawsze sadzona grupowo w gruncie. Ta roślina potrzebuje sporo przestrzeni, bowiem szeroko się rozrasta. Możemy sadzić ją także na balkonie, ale ważne jest, aby miała dużą i głęboką doniczkę.

Dziwaczek potrzebuje bardzo nasłonecznionego stanowiska. Idealna gleba to ta, która będzie żyzna, wilgotna i z obojętnym odczynem pH. Pamiętajmy także o tym, aby, aby stale nawadniać glebę pod dziwaczkiem.

Dziwaczek jalapa
Canva.com

Sadzonki dziwaczka można wysiewać z nasion już od początku marca. Możemy zrobić własną miniszklarnię na parapecie. Sadzonki umieszczamy w gruncie dopiero w maju. Gotowe sadzonki możemy kupić także na giełdach kwiatowych i targowiskach.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Żaden artykuł nie został przypisany do tego taga
Reklama
Reklama
Reklama