walizka pieniędzy
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak zaoszczędzić pieniądze? Praktyczne porady

Przejdź do galerii zdjęć
Zaglądasz do portfela, a tam pusto? Sprawdzasz stan konta i okazuje się, że znowu jesteś na minusie. Masz coraz większe kłopoty, aby opłacić wszystkie rachunki? Z utęsknieniem czekasz na wypłatę, która pozwoli Ci tylko uzupełnić długi z poprzedniego miesiąca? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób oszczędzać pieniądze.
Reklama

Zastraszający wzrost cen

Według oficjalnych danych inflacja w październiku wyniosła 17,9 proc. w stosunku do października 2021 roku. W rzeczywistości jednak wzrost cen wielu produktów jest jeszcze wyższy. Ceny niektórych podstawowych produktów są już naprawdę szokujące. Mała kostka masła kosztuje już niemal 7 zł. Średnia cena chleba przekracza już w niektórych miejscach 5 zł.

Podwyżki są więc zauważalne, co potwierdzają liczne badania. Z analizy "Zakupy firmowe" jasno wynika, że 75 proc. przedsiębiorców podwyższyło ceny produktów i usług aż o 21 proc. Niestety, to jeszcze nie koniec.

Reklama

Z badania "Indeks biznesu", które zostało przeprowadzone przez CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan można wysnuć wniosek, że ceny oferowanych przez firmy produktów i usług będą musiały zostać podwyższone w najbliższych miesiącach o kilkadziesiąt procent w związku z rosnącymi cenami energii.

Pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak oszczędzać pieniądze?

Reklama

Istnieje kilka sprawdzonych przez redakcję Zaradną Kobietę sposobów na to, aby skutecznie zaoszczędzić pieniądze.

  • Śledź promocje i korzystaj z kart lojalnościowych. Zbieranie "punktów" w wielu przypadkach może okazać się bardzo przydatne i pozwolić nam zaoszczędzić wiele pieniędzy. Podobnie, korzystanie z promocji i kupowanie produktów z krótkim terminem przydatności pozwoli nam zaoszczędzić dużo pieniędzy.
  • Sprawdzaj, ile wydajesz i zrezygnuj z niepotrzebnych zakupów. Jeśli płacisz kartą, spróbuj policzyć, jak wiele pieniędzy wydajesz na poszczególne produkty. Jeśli się postarasz, będziesz mógł zrezygnować z niektórych wydatków i dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć np. na wakacyjną wycieczkę.
  • Kupuj większe opakowania. Jeśli korzystasz stale z jakichś produktów, warto kupić większe opakowanie, co będzie znacznie bardziej opłacalne.
  • Inwestuj. Jeśli masz trochę wolnych środków, możesz zainwestować je w mieszkanie lub drogi zegarek. Nie wiesz, w jaki sposób inwestować pieniądze? Może dobrym pomysłem będzie wizyta u doradcy finansowego?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: jak przyciągnąć pieniądze
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama