Dłoń w rękawiczce czyści piekarnik ściereczką. Soda oczyszczona w miseczce.
Canva

Brudny piekarnik? Doczyścisz go domowym sposobem

Czy wiesz, jak zrobić pastę do czyszczenia piekarnika? To nic trudnego. Spokojnie możesz przyrządzić ją ze składników, które znajdziesz w swojej kuchni. Nie dość, że oszczędzisz, użyjesz zdrowszego środka do czyszczenia, to Twój piekarnik będzie lśnić.
Reklama

Jak zrobić pastę do czyszczenia piekarnika domowym sposobem? Sposób jest banalny

Musisz wymieszać wodę z sodą oczyszczoną. Kiedy powstanie pasta, pokryj nią wnętrze piekarnika. Zostaw taką papkę na kilka godzin. Po tym czasie umyj piekarnik. Możesz zrobić to za pomocą gąbki, wody i płynu do mycia naczyń.

Jak wyczyścić piekarnik? Kąpiel parowa

Do naczynia żaroodpornego musisz nalać wodę, a następnie rozgrzej piekarnik na jakieś 30-40 minut. Po tym czasie wyłącz grzanie, poczekaj, aż wszystko trochę przestygnie, a następnie dokładnie umyj wnętrze piekarnika.

Czyszczenie piekarnika octem

Żeby wyczyścić piekarnik octem, należy przygotować kąpiel parową, ale do naczynia napełnionego wodą musisz wpuścić parę kropel octu. Na ile stopni ustawić piekarnik? Najlepiej na 180 stopni Celsjusza.

Dłoń w rękawiczce czyści piekarnik gąbką.
Canva

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

I tu znowu wkracza kąpiel wodna. Tym razem pilnuj jednak, żeby temperatura piekarnika nie przekraczała 100 stopni Celsjusza. Tabletka do zmywarki to bardzo skuteczne narzędzie w czyszczeniu różnych powierzchni.

Wypalanie piekarnika po czyszczeniu

Kiedy wyczyścisz dokładnie piekarnik, musisz go jeszcze wypalić, żeby pozbyć się resztek substancji chemicznych, które były zastosowane do czyszczenia.

Musisz nagrzać pusty piekarnik. Do jakiej temperatury? Najlepiej do maksymalnej, jaka jest możliwa.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama