Wyjazd na wakacje i moneta zamrożona
Canva.com

Jedziesz na wakacje? Zostaw monetę w zamrażarce. Serio, to nie żart

Kiedy wyjeżdżamy z domu na kilka dni, szczególnie na dłuższe wakacje lub podróże służbowe, zawsze zależy nam na tym, aby nasz dom był bezpieczny. Ten trik może uratować Twoje jedzenie i nie tylko.
Reklama

Dlaczego zatem warto zostawić monetę w zamrażarce podczas naszej nieobecności?

Weryfikacja awarii zasilania

Umieszczenie monety w zamrażarce może być prostym sposobem na sprawdzenie, czy wystąpiły przerwy w dostawie prądu podczas naszej nieobecności. Gdy zamrażarka zostaje odłączona od prądu na dłuższy czas, moneta, która została umieszczona na wierzchu przed wyjazdem, stopi się i opadnie na dno. Po powrocie możemy sprawdzić, czy moneta znajduje się na dnie zamrażarki lub jest wciąż na wierzchu, co sugeruje, że nie było przerw w zasilaniu.

Zachowanie temperatury

Moneta w zamrażarce może również pomóc w monitorowaniu temperatury wewnątrz urządzenia. Jeśli dojdzie do awarii zamrażarki lub gwałtownego wzrostu temperatury, moneta może stopić się i zacząć się przemieszczać. To sygnał, że doszło do naruszenia odpowiednich warunków chłodzenia, co może wpłynąć na przechowywane w zamrażarce produkty spożywcze.

Zabezpieczenie przed wyciekami

Jeśli w zamrażarce znajdują się żywność, lodówki czy inne produkty, wycieki wody mogą powodować poważne problemy. Moneta umieszczona w zamrażarce może pomóc w wykryciu takich wycieków. Jeśli podczas naszej nieobecności wystąpi wyciek wody, moneta zamarznie w zależności od poziomu wody i umożliwi nam zauważenie problemu po powrocie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama