Kwiaty doniczkowe
Canva.com

Zauważyłaś ziemiórki w doniczkach? Pomoże... cynamon

Ziemiórki są jednym z najbardziej uporczywych szkodników roślin doniczkowych. Te małe, białe larwy, nazywane także larwami komara grzybiarki, potrafią wyrządzić znaczne szkody w korzeniach i młodych pędach roślin.
Reklama

Czym są ziemiórki?

Ziemiórki to larwy komara grzybiarki. Występują one przede wszystkim w wilgotnym podłożu, dlatego najczęściej atakują rośliny doniczkowe. Szkody, które wyrządzają, mogą prowadzić do zamierania roślin.

Cynamon na ziemiórki: czy to działa?

Cynamon jest często wymieniany jako domowy sposób na zwalczanie ziemiórek. Czy jednak jest skuteczny? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych, co sprawia, że może pomóc w zwalczaniu różnych szkodników i chorób roślin. W przypadku ziemiórek, cynamon może działać przede wszystkim odstraszająco, dzięki swojemu intensywnemu zapachowi.

Jak aplikować przyprawę do doniczki?

Są dwa rozwiązania. Oto pierwsze: podłoże w doniczce posypujemy cienką warstwą cynamonu. Ta metoda może być skuteczna w przypadku młodych, słabo rozwiniętych larw.

Kolejne rozwiązanie: do wody dodajemy kilka łyżek cynamonu, mieszamy i pozostawiamy na kilka godzin. Następnie rozwiązanie filtrujemy i używamy do podlewania roślin.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama