Uśmiechnięty mężczyzna z telefonem je śniadanie. Zdjęcie kobiecych dłoni trzymających prezent na Dzień Mężczyzny.
Canva

Kiedy tak naprawdę jest Dzień Mężczyzny?

W przypadku kobiet nie ma problemu, wszyscy wiedzą, kiedy wypada ich święto. W przypadku panów jest trochę gorzej. Kiedy jest Dzień Mężczyzny? I czy wszyscy trzymają się tej daty, czy może świętują innego dnia?
Reklama

Kiedy jest Dzień Mężczyzny?

Dzień Mężczyzny jest obchodzony 10 marca, jednak często chowa się w cieniu Dnia Kobiet, który jest świętowany 8 marca. Ponadto część osób nie jest pewna, czy lepiej świętować w marcu, czy może we wrześniu, podczas Dnia Chłopaka.

Kiedy jest Dzień Chłopaka?

Dzień Chłopaka wypada 30 września. Jest to teoretycznie święto dedykowane młodym mężczyznom. Jednak wiele osób nie zwraca na to uwagi i celebruje je bez względu na wiek.

Które święto obchodzić?

Tak naprawdę nie ma przeszkód, żeby świętować obie te okazje. Wiele osób tak właśnie robi, składa życzenia i daje prezenty tak samo z okazji Dnia Mężczyzny, jak i Dnia Chłopaka.

Mężczyzna cieszy się na prezent, który dostał z okazji Dnia Mężczyzny.
Canva

Co podarować na Dzień Mężczyzny?

To mogą być ubrania, otwieracz do piwa, scyzoryk, breloczek do kluczy, portfel, kosmetyki (zwłaszcza zestawy do golenia).

Czy prezent na Dzień Mężczyzny musi być drogi?

Wszystko zależy od relacji, jaką masz z osobą, którą chcesz obdarować, jeśli to ktoś bliski, to może być to coś większego i kosztownego. Dla znajomych czy kolegów z pracy warto zorganizować składkę i kupić jakieś drobne upominki.

Jak świętować Dzień Mężczyzny?

Pamiętaj, żeby złożyć życzenia mężczyznom, których znasz. A dla kogoś bliskiego? Może warto zamówić jakieś specjalne jedzenie albo wyjść razem do restauracji.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama