Związek kobieta i mężczyzna
Canva.com

Klucz do udanego związku? Pokochaj siebie i myśl pozytywnie!

Pewnie nieraz zastanawiałaś się, co zrobić, aby Twój partner przez lata związku kochał Cię bez ograniczeń, akceptował Twoje nowe role życiowe i wspierał na każdym kroku? Każda kobieta tak ma - to całkowicie normalne. Podpowiadamy, jaka jest recepta na szczęście w relacjach z drugą osobą. Wszystko zaczyna się w... głowie.
Reklama

Partner to nie jest rodzic ani nasze dziecko

Związek kobieta i mężczyzna
Canva.com

Każda z nas ma za sobą wiele różnych doświadczeń i często jest tak, że wybór partnera nie jest przypadkowy. Nieraz mężczyzna marzeń przypomina w jakiś sposób ojca i nie zawsze jest to dobre dla kobiecych emocji i związku. Dlaczego? Jeśli w dzieciństwie kobieta została zraniona, skrzywdzona przez ojca, np. przez jego odejście, rozwód, to bywa i tak, że krzywdy wszystkie są rozliczane w dorosłym życiu.

Często zapominamy jednak, że partner to nie nasz rodzic, tylko osoba, która chce nas obdarować miłością romantyczną, ciepłem i wcale nie myśli o tym, aby nas zranić, czy frustrować.

Reklama

Pamiętajmy także o tym, aby nie szukać na siłę akceptacji w partnerze. To my musimy być samowystarczalne i czuć, że wszystko, co robimy, to jest dla nas dobre, a konsekwencje udźwigniemy samodzielnie.

Włącz pozytywne myślenie

Akceptacja siebie jest bardzo ważna w codziennym życiu i w związku. Zauroczenie mija szybko, a wraz z nim przychodzą liczne problemy, rozterki i sytuacje, które nie zawsze są łatwe do zaakceptowania. Szczęśliwy partner w związku najpierw akceptuje samego siebie, aby pokochać druga osobę ze wszystkimi jej zaletami, wadami i co najważniejsze - doświadczeniami. Tylko wtedy relacja będzie naprawdę głęboka, szczera i pełna zaufania.

Związek kobieta i mężczyzna
Canva,.com

Pozytywne myślenie jest kluczem do sukcesu. Zadręczanie się przemyśleniami, czy nasza relacja ma sens i, czy jesteśmy wystarczająco dobre dla partnera nie ma w ogóle sensu. Negatywne myślenie wzmaga konflikty w relacji z partnerem i wiele nieporozumień, które z czasem trudno naprawić. Wiele par decyduje się wówczas na terapię, a nawet na rozstanie. Sekret udanego związku tkwi w tym, by akceptować siebie i kochać bezgranicznie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama