Friendzone
Canva.com

Jak wyjść z #friendzone? Nie zachowuj się jak przyjaciel!

Wiele osób uważa, że relacja typu friendzone są najbardziej toksyczne i męczące. Nic dziwnego, bowiem to określenie opisuje relację dwojga osób, które się przyjaźnią. Problem pojawia się wtedy, gdy jedna ze stron zaczyna obdarzać uczuciem drugą. Jak wyjść z friendzone i zostać parą? Czy to jest w ogóle możliwe?
Reklama

Co znaczy friendzone w relacji męsko-damskiej?

Friendzone
Canva.com

Na początku warto podkreślić, że friendzone to nie określenie medyczne, ani zagadnienie z zakresu psychoterapii, czy psychologii. Hasło friendzone zazwyczaj pojawia się na portalach, forach, czy profilach społecznościowych w ramach dyskusji i problemach w relacjach damsko-męskich oraz kwestiach uczuciowych.

Czym jest friendzone? To typ relacji, który jest bardzo trudny i nierzadko - toksyczny.

Reklama

Dwoje przyjaciół spędza ze sobą czas, dzieli się swoimi marzeniami, doświadczeniami. Sielanka trwa, dopóki jedna z osób nie zakocha się w swoim przyjacielu. W obawie przed odrzuceniem często maskuje swoje uczucia. Takie zachowanie i taka relacja są bardzo szkodliwe dla przyjaźni.

Jak wyjść z friendzone?

Przebywanie u boku ukochanej osoby może być bardzo bolesne. Przyjaciel często zwierza nam się ze swoich rozterek miłosnych, a nawet szuka pocieszenia po nieudanych randkach.

Reklama

Zakochana osoba z ogromnym bólem i cierpieniem udziela przyjacielskich porad, jednocześnie żyje w nadziei, że coś z tego, kiedyś będzie. To błędne koło. Zakochana osoba doskonale maskuje swoje uczucia, więc przyjaciel nie zawsze zauważa, że coś się zmieniło w relacji.

Friendzone
Canva.com

Pamiętajmy, że długotrwałe przebywanie w takiej relacji wcale nie pogłębia przyjaźni dwojga ludzi, wręcz przeciwnie. Aby wyjść z relacji typu friendzone powinniśmy jak najszybciej zacząć spędzać czas także z innymi osobami, ponadto ważne jest, abyśmy zaczęli mieć coraz więcej swoich aktywności i hobby. To pozwoli, by na całą relację z przyjacielem popatrzeć z dystansu. Niestety, jeśli druga strona nie darzy nas szczerym uczuciem, to jedno jest pewne - taką relację należy zakończyć, aby nie cierpieć.

Warto jednak obserwować drugą osobę, bowiem może być tak, że również czuje ona coś więcej do nas. Jeśli tak jest, to warto ze sobą porozmawiać o swoich oczekiwaniach, a także o tym, co dzieje się w naszej głowie. Do takiej rozmowy należy jednak się przygotować i nie działać zbyt impulsywnie, ani tym bardziej agresywnie. Zawsze istnieje ryzyko odrzucenia naszych uczuć.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama