Drink sylwestrowy
Canva.com

Kobiecy koktajl robi furorę. Wystarczy kilka składników

Margarita to jeden z bardziej kultowych drinków. Jej orzeźwiający i lekko słodki smak kojarzy się z beztroskim czasem wakacji, co sprawia, że po Margaritę sięga się najczęściej właśnie w okresie letnim, racząc się nią podczas wylegiwania się nad basenem albo po prostu przy luźnym spotkaniu ze znajomymi w sobotni wieczór.
Reklama

Margarita klasyczna przygotowywana jest z trzech prostych składników. Do jej wykonania potrzeba dobrej jakości tequili, specjalnego likieru (najlepszy będzie likier Cointreau, ale śmiało można też sięgnąć po częściej spotykany i tańszy likier Triple Sec) oraz świeżej limonki.

Jak zrobić kobiecy drink?

Tak jak każdy inny drink, Margarita przygotowywana jest bezpośrednio w shakerze, dlatego jeśli takiego sprzętu się nie ma, a chce się samemu zabawić w prawdziwego profesjonalnego barmana, przyrządzenia alkoholi należy jednak rozpocząć od inwestycji w niezbędne narzędzia, czyli przede wszystkim shaker. Do shakera wrzuca się najpierw sporą garść kostek lodu. Następnie należy dolać 100 ml tequili i jeden duży kieliszek likieru (mniej więcej 50 ml) oraz dopełnić wszystko kolejnym dużym kieliszkiem (50 ml) soku wyciśniętego na świeżo z limonki.

Shakerem należy bardzo porządnie wstrząsnąć i to przynajmniej kilkukrotnie, aby drink Margarita został porządnie wymieszany i by stworzył płyn o jednolitej konsystencji i idealnym kolorze.

Reklama

Trunek już teraz będzie smakować naprawdę wybornie, jednakże w przypadku tego typu kolorowych alkoholi znaczenie ma również sposób ich podania.

Jak podać drink?

Kieliszek, do którego chce się przelać napój, należy pokryć na brzegach sokiem z limonki, a następnie obtoczyć je w sporej ilości kryształków soli. Dopiero w tym momencie napój zostaje przelany do naczynia. Wyeksponowany w taki sposób zaprezentuje się czarująco, zwłaszcza gdy na brzegu kieliszka umieści się dodatkowo ze dwa plasterki limonki dla ozdoby.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama