Niska szklanka do drinków typu old-fashioned (lowball)
Canva

Letni koktajl dla kobiet o smaku bananowym. Będzie hitem na wakacje!

Bananowe koktajle z dodatkiem alkoholu smakują naprawdę wybornie. To takie typowe kobiece drinki, które śmiało można podać podczas babskiej imprezy, czyli np. z okazji wieczoru panieńskiego albo po prostu z powodu jakiejś kobiecej wieczornej posiadówki przy popcornie, domowym cieście i ulubionych serialach albo luźnych pogaduszkach.
Reklama

Drink bananowy jest wyjątkowy w smaku, a mimo tego przygotowuje się go w prosty i szybki sposób. Do wykonania potrzebny jest jakiś mocniejszy alkohol (najlepsza będzie po prostu czysta zwykła wódka), syrop malinowy albo ewentualnie syrop z owocu granatu (nazywany grenadine), duża ilość kostek lodu i oczywiście sok bananowy, najlepiej ten o jak najwyższej zawartości banana.

Jak zrobić szybki drink na lato?

Przygotowanie koktajlu można rozpocząć od wyciągnięcia szklanek, przetarcia ich i wypolerowania, aby drink został odpowiednio zaprezentowany. Do naczyń wsypuje się mniej więcej po pięć lub sześć większych kostek lodu, a następnie od razu zalewa je małym kieliszkiem syropu malinowego lub syropu z granatu, tworząc z tego ciemniejszego lekko czerwonego napoju piękną podstawę. Ważne jest to, aby syropem nie ubrudzić szklanki, by zachować jej przejrzystość i wyeksponować piękny żółty kolor bananowego soku. W następnym kroku do napoju dodaje się kolejne jego kluczowe elementy, czyli właśnie bananowy sok oraz wódkę.

Reklama

Bezpośrednio do owocowego syropu należy dolać mieszankę bananowego soku i wódki. Proporcje można dostosować do indywidualnych upodobań gości, jednakże taką standardową wersją będzie mieszanka ok. 200 ml soku bananowego (ewentualnie można też użyć nektaru) i 50 ml czystej wódki. Aby składniki dokładnie połączyć, najlepiej wymieszać je ze sobą w shakerze i dopiero potem przelać do szklanki z syropem. Oczywiście drink bananowy można też na sam koniec ozdobić kawałkiem truskawki albo nawet plasterkiem banana, a do szklanki włożyć jakąś ładną długą słomkę, dzięki której smak napoju będzie jeszcze lepszy!

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama