Olej kokosowy
Canva.com

Masz bolesna zaparcia? Ten olejek będzie lekarstwem

Każdy produkt, który ma się wykazać działaniem leczniczym, powinien być spożywany w odpowiedni sposób i w odpowiedniej dawcę. Olej kokosowy to prawdziwy naturalny "game change" w przypadku walki z zaparciami. Jak go jednak stosować, by efekty były jak najlepsze i pojawiły się w miarę szybko, aby nie trzeba było tygodniami na nie czekać?
Reklama

Jak dawkować olej kokosowy na zaparcia?

Dla dostrzeżenia jakichkolwiek efektów nowego modelu żywienia konieczne staje się codzienne sięganie po wybrany produkt. Skoro to olej ma umożliwić pozbycie się zaparć, należy każdego dnia wprowadzać go do jadłospisu, początkowo zaczynając od jego niewielkich dawek i w razie potrzeby stopniowo je zwiększając. Taka pojedyncza dobra dawka to zazwyczaj jedna łyżka stołowa oleju. Kokosowy tłuszcz już w takiej ilości powinien zbawiennie zadziałać na organizm, jednakże jeśli tak się nie stanie, a po paru dniach suplementacji nie będzie się odczuwać żadnej różnicy, dawkę należy zwiększyć do dwóch całych łyżek oleju kokosowego na dobę. Efektów dalej brak? To również się zdarza, więc zamiast się tym przejmować, dawkowanie znowu trzeba zwiększyć, aż uzyska się pożądany rezultat. W najgorszych przypadkach olej kokosowy jest spożywany w ilości wynoszącej cztery jego duże łyżki na dobę. Przy takiej jego ilości zdecydowana większość osób jest w stanie odczuć wyraźną różnicę w sposobie funkcjonowania jelit.

Reklama

Czy przyjmowanie oleju kokosowego może zaszkodzić?

To, co natomiast może się zdarzyć, gdy zaczyna się przyjmować olej kokosowy na zaparcia, to pojawienie się wprost przeciwnej reakcji układu metabolicznego, czyli wystąpienie nudności i biegunek. Jeżeli stolec rzeczywiście zacznie przyjmować płynną konsystencję i dojdzie do wyraźnego podwyższenia częstotliwości wypróżniania się, ilość oleju kokosowego wystarczy delikatnie zmniejszyć, aż dojdzie się samodzielnie do jego idealnej dawki. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, olej kokosowy jest naprawdę silnie działającym środkiem. Dzieciom również można go podawać, aczkolwiek u nich tym bardziej powinien być on stosowany w mniejszych ilościach.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama