Wypadające włosy to Twój problem? Sprawdź, jak mu zaradzić
pixabay.com

Masz kręcone włosy? Najlepsza będzie dla Ciebie metoda OMO!

Włosy kręcone są i piękne, i niestety problematyczne. Kobiety często na siłę męczą je prostownicami, bo po prostu nie wiedzą, jak sobie z nimi poradzić i nie potrafią ich ujarzmić. W takim przypadku warto i zainwestować w lepsze kosmetyki do włosów kręconych, i zmienić techniką ich mycia. Najlepsza dla falowanych pasm będzie metoda OMO, której skrót można wytłumaczyć hasłem: odżywianie, mycie i odżywianie.
Reklama

Metodę OMO bardzo łatwo można zastosować w praktyce. W pierwszej kolejności włosy trzeba umyć samą odżywką. Można ją nałożyć na wilgotne lub suche pasma - najlepiej wypróbować obie metody i zobaczyć, na którą z nich włos zareaguje lepiej. Kosmetyk od razu trzeba spłukać i tym razem umyć włosy już normalnym szamponem. Normalnym, nie znaczy jednak sztucznym i chemicznym.

Jaki jest dobry szampon?

Dobry szampon nie powinien być bowiem jakimś silnym detergentem. Najlepsze kosmetyki do kręconych włosów to kosmetyki naturalne, które nie zawierają SLS-ów, silikonów i innych chemicznych dodatków. Czymś takim należy więc umyć włosy dokładnie tak, jak robi się to zawsze, a następnie raz jeszcze przemyć je inną, tym razem bogatszą odżywką.

Reklama

Na tym kończy się mycie włosów metodą OMO. Wbrew pozorom nie zajmuje ono wcale dużo czasu.

Oczywiście tę technikę trzeba opanować, by przynosiła ona jak najlepsze efekty. W zależności od typu zastosowanych kosmetyków efekt może być zgoła inny. Warto więc mieszać ze sobą różne odżywki i szampony, szukając tego idealnego połączenie, dzięki któremu włosy nabiorą pięknego skrętu i efektownego blasku.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama