Majeranek
Canva.com

Masz problemy z trawieniem? Dodaj odrobinę majeranku do jedzenia

Majeranek jest powszechnie spotykany w kuchni i może być stosowany jako naturalny środek na wiele chorób, w tym astmę, zapalenie stawów, problemy trawienne i choroby skóry. Co jeszcze wiemy o właściwościach leczniczych majeranku?
Reklama

Zdrowotne właściwości majeranku

Majeranek
Canva.com

Wiele osób często pyta, czy oregano i majeranek to to samo? Oregano i majeranek to dwa różne zioła, ale mają ten sam smak. Oba mają lekko gorzki smak i mogą być używane do gotowania. Majeranek jest zwykle używany do przyprawiania potraw, takich jak zupy, sosy, i gulasze. Oregano jest częściej używane jako przyprawa w daniach z makaronu, daniach z kurczaka i warzywach. Oregano jest również znane jako dziki majeranek lub mięta górska, podczas gdy majeranek jest również znany jako słodki majeranek lub mirt.

Reklama

Zioło to ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak pomoc organizmowi w trawieniu pokarmu i łagodzenie stresu. Uważa się również, że pomaga w zdrowiu serca, dlatego wiele osób pije herbatę majerankową. Herbata majerankowa może być świetnym sposobem także na bezsenność. Jako herbata może pomóc w nudnościach, wzdęciach i niestrawności

Majeranek
Canva.com

Majeranek ma wiele korzyści zdrowotnych, ale są też pewne skutki uboczne. Na przykład liście i kwiaty rośliny mogą powodować reakcję alergiczną. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem picia majeranku, ponieważ może on wchodzić w interakcje z innymi lekami, które możemy przyjmować.

Zioło jest najczęściej używane w potrawach na bazie pomidów, ale może być również stosowane w zupach, gulaszach i sosach. Niektóre dania, które są zwykle podawane z majerankiem, to souvlaki z kurczaka, moussaka, i kurczak tikka masala.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama