Glinka
Canva.com

Masz wrażliwą cerę? Ta glinka będzie dla Ciebie. Wygładzenie gwarantowane

Glinki to jedne z najpopularniejszych maseczek do twarzy. Są niedrogie, łatwo dostępne, a przy tym bardzo skuteczne. Jedną z najbardziej znanych wersji glinki jest glinka czerwona.
Reklama

Czerwona glinka ma charakterystyczny kolor, któremu zawdzięcza swoją nazwę.

Jej barwa wynika z wysokiej zawartości tlenków żelaza. Podobnie jak inne glinki, glinka czerwona ma naturalne pochodzenie. Jako kosmetyk stanowi bogactwo cennych minerałów i pierwiastków. W jej składzie znajdziemy m.in. krzem, glin, magnez, mangan, wapń oraz potas. Zawartość poszczególnych składników w glinkach czerwonych może się różnić. Uzależniona jest głównie od pochodzenia oraz miejsca wydobycia. Te najpopularniejsze to glinki pozyskiwane we Francji, a także w Maroku.

Usuwanie toksyn z organizmu

Podobnie jak pozostałe glinki, czerwona glinka wspomaga usuwanie ze skóry toksyn. Kosmetyk znany jest także z tego, że stymuluje mikrokrążenie. Czerwona glinka doskonale sprawdzi się jako maseczka oczyszczająca i produkt do delikatnego złuszczania martwego naskórka.

Reklama

Reguluje pracę gruczołów łojowych i produkcję sebum. Absorbuje jego nadmiar i matowi cerę. Może także zauważalnie zmniejszać widoczność rozszerzonych porów. Kosmetyk niweluje zaczerwienienia, za co docenią go zwłaszcza posiadacze skóry naczynkowej. Ta maseczka do łatwego przygotowania w domu pomaga też rozjaśnić cerę i przywrócić jej ładny, zdrowo wyglądający koloryt.

Kto może korzystać z glinki czerwonej?

Ten rodzaj glinki polecany jest dla cer z tendencją do przetłuszczania się, trądzikowych, problematycznych oraz naczynkowych. Ponieważ czerwona glinka jest łagodniejsza, niż jej zielony odpowiednik, to sprawdzić się może także u osób z cerą wrażliwą.

Reklama

Jej właściwości docenią osoby, których skóra jest zanieczyszczona, poszarzała i ziemista.

Czerwona glinka szczególnie popularna jest w formie proszku, do samodzielnego rozrobienia i przygotowania w domu. Na sklepowych półkach znajdziemy jednak także kosmetyki z tym składnikiem o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Czerwoną glinkę znaleźć można w składzie m.in. żeli do oczyszczania twarzy, mydeł, kremów oraz szamponów.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama