Glinka
Canva.com

Poznaj urodową moc glinek. Kolor prawdę Ci powie

Glinki są naturalnymi wyrobami kosmetycznymi. Bardzo dobrze i skutecznie pielęgnują skórę, choć mogą to robić na kilka różnych sposobów, bo też trzeba wiedzieć, że różne są rodzaje kosmetycznych glinek, dlatego różne bywa również ich działanie. Kolor produktu świadczy o obecności konkretnych substancji mineralnych i dodatkowych składników odżywczych.
Reklama

Wybierając glinki do twarzy, trzeba po prostu wiedzieć, jakiego efektu się od nich oczekuje.

Glinka zielona

Najpopularniejszą glinką, będącą chyba takim pierwszym wyborem osób zmagających się z problemami z cerą pokoju trądziku, jest glinka zielona. Jej ciekawa głęboka barwa, kojarząca się z czymś typowo naturalnym, to zasługa wysokiej zawartości kilku składników mineralnych, a zwłaszcza żelaza oraz tytanu. Zieloną glinkę wyróżnia działanie przeciwbakteryjne i detoksykujące. Łagodzi ona stany zapalne i świetnie doczyszcza skórę mieszaną i tłustą. Z uwagi na to, że działa bardzo silnie, w przypadku skóry suchej może się nie sprawdzać, a nawet gdy jest dobrze tolerowana przez cerę, raczej nie powinna być aplikowana częściej niż co najwyżej dwa razy w tygodniu.

Glinka różowa i biała

Glinki do twarzy polecane cerom delikatniejszym, naczynkowym lub np. podrażnionym to z kolei głównie glinki różowe oraz biała. Ta pierwsza jest w rzeczywistości nie tyle niezależnym produktem, co mieszanką kilku innych glinek, a mianowicie glinek białej oraz czerwonej. Różowy kolor jest charakterystyczny dla działania delikatnie oczyszczającego i zarazem łagodzącego. Z kolei czysta biała glinka może okazać się jedynym dobrym wyborem dla skóry mocno wrażliwej, atopowej i skłonnej do alergii. Bardzo dobrze radzi sobie ona z podrażnieniami, a ponadto pomaga w gojeniu ran, dzięki czemu dużo szybciej zostają one wyleczone, a skóra wygładzona.
Reklama

Jak często nakładać glinkę?

Jako że wszystkie glinki kosmetyczne mogą wydawać się całkiem interesującymi produktami, nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować je wymiennie. Aplikacja powinna następować przynajmniej raz w tygodniu. Po rozprowadzeniu glinki na skórze należy dbać o to, aby skóry nie wysuszyć, cały czas spryskując ją jakimś hydrolatem, tonikiem czy nawet zwykłą wodą przelaną do atomizera.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama