Dziecko leży w łóżeczku i nie chce spać.
Canva

"Mój synek ma już wszystko. Nie wiem, co mu dać na święta...". Podaruj coś więcej niż zabawki i gadżety

Nie da się ukryć, że w dwudziestym pierwszym wieku mnóstwo dzieci jest rozpieszczanych czy to przez swoich rodziców, czy to przez babcie i dziadków, czy to przez innych dalszych członków rodziny lub po prostu znajomych rodziców. Takiemu malcowi, który bez przerwy coś dostaje, naprawdę trudno sprawić dodatkowym prezentem jakąkolwiek niespodziankę.
Reklama

Co takiego można więc podarować komuś, kto ma już dosłownie wszystko? Jakie prezenty dla dzieci na święta sprawdzą się u malców dysponujących pokaźnym zapleczem najróżniejszych zabawek, które już w wieku kilku lat miały swój własny komputer i smartfon?

Materialne przedmioty nie zawsze są potrzebne...

Rodzina wspólnie śpiewa kolędy.
Canva

Jednym z najwspanialszych prezentów tego rodzaju będzie po prostu... czas. Czas połączony z własną uwagą. Taki prezent będzie mieć szczególne znaczenie, gdy zostanie "wręczony" przez rodziców, a przyjmie postać chociażby wspólnego wyjazdu na cały dzień do parku rozrywki czy też rodzinnego weekendu spędzonego na wsi na agroturystyce.

Reklama

Mniejszymi, a równie dobrymi podarunkami, które już śmiało może wręczyć czy to babcia, czy to ciocia, okażą się bilet do zoo, wyprawa do kina albo wycieczka do innego miasta. Tak naprawdę nawet w domu można urządzić znakomitą sferę rozrywki, poświęcając dziecku maksymalną uwagę przez kilka godzin i przeznaczając ten czas na wspólne oglądanie bajek, granie w gry czy pieczenie pierniczków.

Zróbcie coś razem - to bardzo wartościowe

Wbrew pozorom takie prezenty dla dzieci są doceniane już przez najmłodszych. Największą wartość dostrzegą w nich oczywiście te dzieci, które na co dzień nie mają okazji spędzać zbyt wiele czasu z rodziną, bo zwykle trafiają pod opiekę niani czy też przesiadują w żłobku bądź przedszkolu.

Reklama

Ważniejsze od przedmiotów materialnych są zaangażowanie, uczucia i bliskość rodziców. Naprawdę czasem lepiej po prostu zabrać malucha do jakiegoś ładnego miejsca i poświęcić mu swoją pełną uwagę, zamiast kupować kolejne prezenty dla dzieci, które nic nowego nie wnoszą do ich życia, a tylko są odkładane potem na półkę, by ostatecznie trafić wraz z resztą podobnych przedmiotów do kosza.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama