Para wodna
Canva.com

Nasze domowe sposoby na zaparowane szyby w mieszkaniu. Sprawdź je już dziś!

Masz problem z zaparowanymi szybami w kuchni lub pokoju? Oto kilka domowych sposobów, które mogą Ci pomóc go rozwiązać. Od teraz gotowanie pysznych dań na obiad dla całej rodziny nie będzie się wiązało z uporczywym przecieraniem okien szmatką lub ręcznikiem.
Reklama

Jesień rozpoczęło się na dobre, a już u progu wita nas powoli zimowy i chłodny czas. Parowanie szyb w mieszkaniu to bardzo częsty problem wielu osób. Zazwyczaj pojawia się, gdy wilgotność powietrza wynosi powyżej 60% i, gdy jest duża różnica temperatur na zewnątrz i w domu. Okna, które są wyposażone w mikro wentylację nie mają takiego problemu. Ale problem zaparowanych szyb może dotknąć także szczelnych i plastikowych okien. Jak sobie poradzić, aby woda uporczywie nie ściekała na parapet?

Nasze domowe sposoby na zaparowane szyby

Para wodna
Canva.com
  1. Pierwszy i skuteczny sposób to zastosowanie roztworu z alkoholu i gliceryny. Następnie przecieramy szyby suchą ściereczką.
  2. Jeśli okna nie przepuszczają powietrza, to warto je rozszczelnić.
  3. Ważne jest także często wietrzenie mieszkania. Pamiętajmy o tym, że para wodna w zimie może być obecna przez cały dzień.
  4. W mieszkaniu warto ustawić więcej roślin, które na bieżąco będą absorbowały nadmiar wody i wilgoci w powietrzu. Idealne rośliny to: bluszcz, chamedora oraz paprotki.
  5. Jeśli zaparowane szyby są efektem często prania, to warto zakupić specjalną suszarkę bębnową.
  6. Zainwestuj w osuszacz powietrza - elektryczny lub z granulatem.
  7. Zawsze przy gotowaniu warto włączać okap, aby nadmiar uciekającej wody z garnka w postaci pary wodnej nie trafiał na szyby.
  8. Na kaloryfery nie należy nakładać ubrań, ręczników. Pamiętajmy o tym, że ciepłe powietrze zawsze obniża wilgoć w mieszkaniu.
  9. Używasz rolet? Lepiej zamień je na zasłony, np. welurowe, które zapewnią przyjemne ciepło.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama