Storczyk
Canva.com

Czosnek do storczyków - jak przygotować wyciąg?

Nie każdy wie, że wywar z czosnku sprawi, że storczyki będą rosły jak szalone i będą miały przepiękne kwiaty. Zdradzamy sekretny przepis na czosnkowy roztwór.
Reklama

Czosnek ma wiele właściwości zdrowotnych. Jak się okazuje napar z czosnku może być także magiczny dla rozwoju storczyków. Jeśli zaczynasz przygodę z tymi wymagającymi kwiatami albo masz na swoim parapecie już całkiem sporą kolekcję, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zdradzamy przepis na czosnkowy wywar do storczyków. To bardzo cenny roztwór, który sprawi, że nasz storczyk będzie pięknie kwitł i się rozwijał. Rośliny doniczkowe są tak nietypowe, że mają różne upodobania - storczyki uwielbiają aromat czosnku, a drzewka bonsai - kieliszek alkoholu.

Jak przygotować wyciąg z czosnku do kwiatów?

Storczyk
Canva.com
Reklama

Storczyk jest jednym z najpiękniejszych kwiatów na świecie. Ta wymagająca roślina nie zawsze ma wiele kwiatów, dlatego możemy o nią zadbać dodatkowo i zaserwować jej porcję czosnku przy regularnym podlewaniu. Pamiętajmy o tym, że aby czosnkowy wywar nie stracił swoich właściwości, to należy przygotować go maksymalnie na 2 dni przed planowanym podlewaniem.

Do wywaru potrzebujemy:

  • 1 litr ciepłej wody
  • 3 ząbki czosnku

Przygotowanie wywaru jest prostsze, niż myślisz. Przeciskamy czosnek przez praskę lub w blenderze. Wodę o temperaturze maksymalnie 35 stopni wlewamy do słoika i łączymy z przetartym czosnkiem.

Reklama

Zakręcamy słoik i odstawiamy wywar na 24 godziny.

Następnego dnia przecedzamy roztwór i zanurzamy w nim doniczkę z kwiatkiem na 30 minut. Odstawiamy doniczkę, aż nadmiar wody odpłynie.

Jakie są zalety podlewania storczyków czosnkowym wywarem?

Roztwór z czosnku wpłynie na rozwój wzrostu storczyka, większą ilość kwiatów, a także ma właściwości grzybobójcze i zapewni lepsze odżywienie rośliny. Czosnek jest źródłem składników odżywczych, takich jak: potas, magnez, żelazo oraz chrom i selen.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama