Naturalne środki czystości. Większość składników na pewno masz w kuchni!
Do przeczytania w ok. 2 min.
Ocet to podstawa w każdej kuchni
Bardzo uniwersalny środek do czyszczenia powstanie za sprawą najzwyklejszego octu, który trzeba jedynie wymieszać z wodą w proporcji 1:1. Jeżeli chce się mu nadać jeszcze mocniejszych właściwości czyszczących, można dosypać odrobinę sody oczyszczonej i wszystko dokładnie wymieszać, a potem nakładać na zabrudzone powierzchnie, przecierać je i zmywać obficie czystą wodą. Preparat idealnie nada się zwłaszcza do czyszczenia łazienki. W mgnieniu oka poradzi sobie z kamieniem, ale też i różnymi pozostałościami po mydle, szamponach i żelach pod prysznic.
Sok z cytryny ma wiele właściwości
Znakomite naturalne środki czystości tworzy się również przy pomocy soku z cytryny. Wystarczy połączyć trzy łyżki takiego soku z dużym kubkiem wody oraz połową kubka octu spirytusowego, a mieszankę przelać do butelki z atomizerem i wykorzystać m.in. do czyszczenia bądź polerowania szklanych powierzchni. Mikstura sprawdzi się i przy myciu okien, i podczas usuwania osadu z luster. Śmiało można wykonać ją w większej ilości i zachować na potem.
Takie produkty szybko się nie psują, albowiem występujące w nich składniki są dla nich naturalnymi konserwantami, zapewniającymi im długą trwałość.
Właściwości gliceryny
A jak poradzić sobie z wypolerowaniem i zabezpieczeniem drewnianych mebli, jeżeli nie chce się używać mocno chemicznych sklepowych sprayów? W tym przypadku doskonałą robotę zrobi domowy środek ukryty pod postacią zwykłej gliceryny, którą wystarczy nałożyć w minimalnej ilości na czystą ściereczkę i taką ściereczką przetrzeć drewniane powierzchnie. Naturalne środki czystości są bardzo wydajne. Ważniejsze jest jednak to, że nie szkodzą one ani czyszczonym powierzchniom, ani domownikom, którzy mają przecież z nimi styczność.