Materac
Canva.com

Jak dopasować materac do masy ciała? Nie każdy robi to dobrze

Wartościowy materac na łóżko możesz poznać po tym, że... w ogóle nie zwracasz na niego uwagi. Nie może on być dla Ciebie w żaden sposób odczuwalny. Powinieneś być w stanie zawsze porządnie na nim wypocząć, ale bez koncentracji na tym, by w odpowiedni sposób ułożyć na nim ciało, aby zapewnić mu dogodne oparcie i go nie przeciążyć.
Reklama

Dobry materac, czyli jaki?

Taki materac nie będzie się zapadać. Nie będzie przesadnie się uginać, ale też nie sprawi ci bólu czy dyskomfortu z powodu zbyt wysokiego poziomu twardości. Gdy tylko się na nim położysz, poczujesz, że to właśnie jest to. Ta jakość jest warta tego, by się o nią postarać. A jesteś w stanie to zrobić wyłącznie poprzez wybór naprawdę wartościowego materaca, którego możesz dokonać na podstawie różnych kryteriów wyboru, w tym nawet i masy własnego ciała, która zadecyduje o tym, jakie materace rzeczywiście się u ciebie sprawdzą, a jakie w żaden sposób nie będą w stanie zagwarantować ci odpowiedniego komfortu.

Zważ się!

Materac
Canva.com

Najpierw sprawdź więc swoją wagę, zanim jeszcze udasz się do jakiegokolwiek sklepu z asortymentem do domu albo zaczniesz przeglądać najróżniejsze materace na łóżko przez Internet. Weź pod uwagę różne poziomy twardości poszczególnych materaców. Jeżeli masz taką możliwość, porozmawiaj na ich temat z ekspedientem jakiegoś sprawdzonego sklepu, by też od razu móc powiedzieć mu o swoich preferencjach i wymaganiach, a następnie otrzymać w odpowiedzi propozycje materaca dopasowanego do tych kryteriów.

Cały czas pamiętaj o tym, że ani materac przesadnie miękki, ani materac wyraźnie twardy nie będą dla ciebie dobrym wyborem.

Reklama

Prawidłowo dopasowany do ciała materac na łóżko wykaże się natomiast działaniem prozdrowotnym. Nie tylko pozwoli ci wypocząć, ale też zapewni momentalnie rozluźnienie kręgosłupa, redukcję wszelkich napięć mięśniowych oraz regenerację stawów. Na takim materacu naprawdę chce się spać. A sen powinien być jednak pewną przyjemnością w życiu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama