Pielęgnacja i nawożenie drzew
Canva.com

Nawożenie drzew na jesień. Zaplanuj już dziś, będą Ci wdzięczne

Trudno znaleźć ogród, w którym nie rosną drzewa i krzewy. Każdego typu roślinna narażona jest na choroby i niekorzystne działanie czynników pogodowych. Do właściwego wzrostu drzew i krzewów istotne jest odpowiednie stanowisko i regularne nawożenie.
Reklama

Dlaczego warto nawozić drzewa?

Drzewa i krzewy liściaste potrzebują bardzo szerokiej gamy nawozów, ale efektywne dostarczanie składników odżywczych roślinom jesienią zależy od naturalnych czynników środowiskowych, takich jak temperatura i wilgotność. Nawozy do drzew liściastych zawierają wszystkie składniki odżywcze i minerały, których rośliny potrzebują do zdrowego, bujnego i żywotnego wzrostu przez cały sezon wegetacyjny. Regularne stosowanie odpowiednich nawozów sprawia, że drzewa i krzewy są bardziej odporne na mróz oraz patogeny. Nawozy do roślin ozdobnych bazują na starannie wyselekcjonowanych składnikach odżywczych. Zawarte w nim minerały mogą być dostarczane bezpośrednio do systemu korzeniowego rośliny. Gatunki rodzime są odporne na mróz w swoim naturalnym środowisku.

Reklama

Domowe nawozy

  1. Kompost to organiczny nawóz, który możemy łatwo wyprodukować w domu z resztek kuchennych i ogrodowych. Zbierajmy skoszoną trawę, liście, obierki warzyw, fusy z kawy i inne organiczne odpady, a następnie umieśćmy je w kompostowniku. Regularne mieszanie i nawilżanie kompostu sprawi, że po kilku miesiącach uzyskamy bogaty w składniki odżywcze, naturalny nawóz do naszych drzew.
  2. Po ugotowaniu warzyw, nie wylewajmy wody do zlewu! Po ostudzeniu użyjmy jej do podlania naszych drzew. Woda po gotowaniu zawiera rozpuszczone składniki odżywcze z warzyw, które stanowią doskonały nawóz organiczny.
  3. Wywar z kory drzewa to starożytna metoda nawożenia, która została przekazana z pokolenia na pokolenie. Aby go przygotować, zdejmijmy kilka kawałków kory z drzewa (bez uszkadzania drzewa) i gotujmy ją w dużej ilości wody przez kilka godzin. Następnie studzimy wywar i podlewamy nim nasze drzewa. Kora zawiera wiele cennych składników odżywczych, które pomagają roślinom rosnąć zdrowo i silnie.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama