Gołąbki wegetariańskie
Canva.com

Nie tylko ryż i mięso. Ciekawe pomysły na nadzienie do gołąbków

Najbardziej popularne nadzienie do gołąbków to ryż i mięso. Jednak warto czasem urozmaicić to pyszne danie i użyć innego rodzaju nadzienia. Czym wypełniacie ugotowane liście kapusty?
Reklama

Farsz do gołąbków - z czego zrobić?

Możemy zastosować farsz na bazie ziemniaków, kaszy gryczanej, kaszy jaglanej, a nawet pęczaku. W zależności od preferencji nadzienie do gołąbków może być jarskie lub z dodatkiem mięsa. Ciekawym i aromatycznym składnikiem, który, Mogą to być nie tylko prawdziwki lub borowiki, ale również gąski, a nawet pieczarki lub boczniak.

Ciekawym i smacznym składnikiem, który oprócz walorów smakowych posiada również cenne wartości odżywcze. W połączeniu z ryżem lub kaszą dostarcza organizmowi dużo łatwo przyswajalnego białka. Nie należy zapominać również o zastosowaniu przypraw. Dzięki nim danie będzie smaczne i aromatyczne.

Najlepsze przyprawy do gołąbków

Gołąbki wigilijne
Canva.com
Reklama

Najczęściej stosowane przyprawy to czosnek, majeranek, oregano, zioła prowansalskie. Ciekawą przyprawą jest papryka wędzona, która wzbogaci smak nadzienia.

Gołąbki to danie tradycyjne, jednak podczas ich przygotowywania jest wiele miejsca na kreatywność. Kombinować można nie tylko z nadzieniem, ale również z liśćmi, w które je zawiniemy. Można użyć liści z kapusty białej, włoskiej, pekińskiej, a nawet liści z winogron.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama