Opuchnięte nogi i stopy w pracy
Canva.com

Nietypowe sposoby na żylaki, które naprawdę działają. Znasz je?

Na pewno nieraz miałeś już taką sytuację, że stosowałeś przepisany przez lekarza środek farmaceutyczny, a i tak nie dostrzegałeś poprawy w swoim stanie, co zniechęcało Cię do dalszego kontynuowania kuracji. Nawet apteczne preparaty na żylaki nie zawsze dają pomyślne efekty.
Reklama

Nieraz stosujesz je wprost bez końca, a i tak stan twojej skóry nie ulega poprawie. W takim wypadku powinieneś sięgnąć po domowe sposoby na żylaki. Skoro lek z apteki nie działa, być może ten przygotowany samodzielnie okaże się lepszy.

Czy słyszałeś kiedykolwiek o ruszczyku?

Jeżeli nie - a możliwe, że nie - koniecznie powinieneś sprawdzić jego właściwości, bo są one naprawdę wyjątkowe. Ruszczyk rzeczywiście wspomaga leczenie żylaków. Pomaga złagodzić ból, zmniejsza stany zapalne, ale też i obkurcza naczynia krwionośne, dzięki czemu radzi sobie z opuchliznami i obrzękami. Domowe leczenie żylaków możesz też uzupełnić wywarem przygotowywanym z nagietka. Ma on bowiem właściwości przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne.

Domowe sposoby na żylaki często wskazują też na korzyści wynikające ze stosowania naturalnych okładów.

A możesz je sobie przygotować w domu po prostu ze zwykłej... kapusty! Jest to jeden ze starodawnych, ale także i lepszych sposobów na pokonanie żylaków.

Reklama

Przepisów na okłady z kapusty możesz sobie poszukać w Internecie, ale równie dobrze możesz zapytać o nie swoją babcię. Ona na pewno doskonale je zna. Dawniej to właśnie te okłady były absolutnie najczęściej stosowane w przypadku różnych chorób związanych z niewydolnością żylną.

A co powiesz na kąpiele?

One mają nie tylko prozdrowotne działanie, ale są też bardzo przyjemne, dlatego wykonując je, dbasz i o swoje ciało, i o swoje samopoczucie. Skoro jednak chcesz pokonywać żylaki, do takich kąpieli koniecznie powinieneś dodawać leczniczą sól Epsom. Mocz w niej chociażby nogi i rób to dwa razy w tygodniu. Ta kuracja naprawdę działa!

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama