Gotowa konfitura z wiśni - idealne do ciast, deserów i lodów
Canva.com

Obłędna konfitura z wiśni babci Helenki. Ten smak pamięta się na lata!

Nie ma nic lepszego niż smak domowych przetworów, które są pełne miłości i tradycji. Wśród tych smakołyków konfitury odgrywają szczególną rolę. Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami przepisem na niezwykłą konfiturę z wiśni, którą przygotowywała moja ukochana babcia Helena. Ten smak pamięta się na lata i z pewnością zachwyci Wasze podniebienia.
Reklama

Składniki na konfiturę wiśniową

  • 1 kg wiśni, oczyszczonych i pozbawionych pestek
  • 500 g cukru
  • 1 łyżeczka soku z cytryny

Przygotowanie przetworu babci z wiśni

  1. Starannie opłucz wiśnie, usuń pestki i pokrój na połówki. Możesz także zostawić kilka całych wiśni dla dekoracji.
  2. W dużym garnku połącz wiśnie, cukier i sok z cytryny. Całość wymieszaj i pozostaw na około godzinę, aby owoce puściły sok.
  3. Umieść garnek z owocami na średnim ogniu i doprowadź do wrzenia. Następnie zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez około 45-60 minut, często mieszając, aż konfitura zgęstnieje i osiągnie pożądaną konsystencję.
  4. Aby sprawdzić, czy konfitura jest gotowa, możesz zrobić prosty test. Nałóż niewielką ilość konfitury na talerzyk i pozwól jej ostygnąć. Jeśli zgęstnieje i nie rozpływa się, to znaczy, że jest gotowa. Jeśli jest jeszcze zbyt rzadka, gotuj dłużej.
  5. Gorącą konfiturę przełóż do czystych, wyparzonych słoików. Zamknij je dokładnie i odwróć do góry dnem, aby stworzyć efekt próżniowy. Pozwól słoikom ostygnąć do temperatury pokojowej, a następnie przechowuj w chłodnym i suchym miejscu.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama