kobieta patrzy w lustro
pexels.com

Oto skuteczny sposób na lustro bez smug, wypróbowany przez nasze babcie

Marzy Ci się lustro bez smug? W takim razie skorzystaj z naszej porady, a na pewno nie umyjesz szklanej powierzchni w inny sposób! Tajemniczy składnik, który Ci to umożliwi, znajdziesz we własnym domu.
Reklama

Jak umyć lustro bez smug?

Idealnie czyste lustro bez smug nie jest wcale łatwe do utrzymania. Brud dość łatwo jest zmyć, jednak prawdziwym wyzwaniem są smugi, które powstają podczas czyszczenia powierzchni. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele różnorodnych, profesjonalnych środków, które pomogą Ci umyć lustro. Okazuje się jednak, że najlepszy z nich masz we własnym domu... To ocet, który sprawi, że powierzchnia po wyczyszczeniu będzie pięknie lśnić.

okrągłe lustro wisi na ścianie
pexels.com

Ocet do mycia luster

Domowy sposób, którego używały już nasze babcie to mieszanka wody i octu w proporcji 4:1.

Reklama

Roztwór wlej do pojemnika z rozpylaczem, co umożliwi Ci jego aplikację. Płyn posłuży Ci również do mycia okien i innych szklanych powierzchni, a więc stolików, szaf czy płyty indukcyjnej. Po umyciu, będą one nieskazitelnie błyszczące. Nie martw się przykrym zapachem, ponieważ bardzo szybko się ulotni i już po kilku minutach nie będzie go czuć w pomieszczeniu.

Jeżeli lustro jest bardzo zabrudzone, możesz je najpierw doczyścić wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń. Smugi możesz również zmyć nierozcieńczonym spirytusem.

Pamiętaj o tym, aby do mycia luster i okien używać miękkiej ściereczki z mikrofibry.

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama