Dłonie z krótkimi, naturalnymi paznokciami
pexels.com

Paznokcie łamią się i są matowe? To można naprawić. Wystarczy zmienić nawyki

Co zrobić, aby wzmocnić paznokcie na co dzień? Warto zmienić pielęgnację paznokci, a także dodać do codzienne diety kilka cennych minerałów i witamin.
Reklama

Jak wzmocnić paznokcie naturalnie?

Kiedy chcemy wzmocnić nasze paznokcie, to po pierwsze, możemy je skrócić. Pamiętajmy o tym, że im dłuższa są płytki, tym bardziej narażone na uszkodzenia, na przykład pęknięcia czy (kiedy się mocno wyginają) zdarcia i bolesne uszkodzenia łożyska. Sami przecież wiecie w zasadzie, jaka długość jest najkorzystniejsza dla waszych paznokci – kontrolujmy ją, systematycznie skracając ich brzegi.

Jakie środki pomogą osiągnąć cel?

Po drugie, kupmy odżywkę w postaci emalii, z krzemem, cynkiem, wapniem, żelazem i stosujmy jako bazę pod lakier. Należy wiedzieć, że minerały wbudują się w uszkodzone miejsca płytek, wzmocnią je i zapobiegną przebarwieniom. Niezastąpione w przywracaniu paznokciom elastyczności są również olejki, na przykład arganowy.

Reklama

Wystarczy jedynie wcierać kroplę olejku codziennie w każdą płytkę przez 2 tygodnie (14 dni), a później powtarzać ten prosty zabieg raz na tydzień, dla utrwalenia efektu.

Zdrowe paznokcie a dieta

Jedzmy więcej produktów bogatych w witaminy a, B, C i E (warzywa, owoce) oraz minerały, które utwardzają płytki: krzem (płatki owsiane), wapń (nabiał), cynk (pestki słonecznika).

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama