Diana Armstrong
@guinnessworldrecords / Instagram

Trend na najdłuższe paznokcie. Stanowczo odradzamy

Przejdź do galerii zdjęć
Diana Armstrong ze stanu Minnesota w Stanach Zjednoczonych Ameryki przeszła właśnie do historii, chwaląc się swoimi paznokciami. Amerykanka pobiła rekord Guinnessa i obecnie jest posiadaczką najdłuższych paznokci na świecie, które mierzą 1306 cm i nie były przycinane od 25 lat. Chociaż wiele Amerykanek chce naśladować Dianę Armstrong, redakcja Zaradnej Kobiety stanowczo odradza. Tak długie paznokcie bardzo komplikują życie.
Reklama

Najdłuższe paznokcie Diany Armstrong

Według oficjalnego pomiaru paznokcie Diany Armstrong liczą aż 1306 cm, co oznacza, że Amerykanka może poszczycić się najdłuższymi paznokciami na świecie - dlatego trafiła do prestiżowej księgi rekordów Guinnessa.

Kobieta ma 64 lata i postanowiła, że przestanie obcinać paznokcie po śmierci swojej 16-letniej córki w 1997 roku. Dziewczynka zrobiła matce manicure, a dzień później zmarła na atak astmy. Amerykanka postanowiła wówczas, że w ramach swojej żałoby nigdy nie obetnie paznokci.

Reklama
Mogę otworzyć puszkę z napojem, ale potrzebuję do tego noża. Kiedyś prowadziłam samochód, ale musiałam wtedy wystawiać rękę za okno, więc już tego nie robię. Jeśli chodzi o publiczną toaletę, muszę zazwyczaj wybierać największą kabinę, bo w innych moje paznokcie się nie mieszczą - mówi Diana Armstrong, dodając jednak, że jest w stanie sama się ubrać.

Dodała także, że co 4-5 lat wnuki pomagają polerować i piłować jej paznokcie - co zajmuje około 100 godzin. Do malowania paznokci zużywa natomiast od 15 do 20 butelek lakieru.

Nowy trend na najdłuższe paznokcie

Wzruszająca historia Diany Armstrong poruszyła wiele kobiet na świecie, które w geście solidarności postanowiły także zapuszczać bardzo długie paznokcie.

Przestrzegamy jednak przed ślepym naśladowaniu Diany Armstrong. Jej przypadek pokazuje, że tak długie paznokcie znacząco utrudniają wykonywanie najprostszych czynności i po prostu bardzo komplikują codzienne życie.

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: dieta na paznokcie
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama