Lwia zmarszczka
Canva.com

Piękne czoło – jak pozbyć się lwiej zmarszczki?

Lwia zmarszczka jest częstą przypadłością, która negatywnie wpływa na wygląd naszej twarzy. Skąd bierze się taki problem? Jak się jej pozbyć?
Reklama

Czym jest lwia zmarszczka?

Pionową bruzdą, która pojawia się między łukami brwiowymi. Ten problem jest bardzo częsty w przypadku osób po 40, pojawia się też u tych, którzy często marszczą brwi. Stres, sposób układania głowy na poduszce podczas snu – wszystko to sprzyja pogłębianiu się lwiej zmarszczki, przez co sprawiamy wrażenie groźniejszych, starszych i bardziej zmęczonych, niż jesteśmy w rzeczywistości.

Co można zrobić z lwią zmarszczką?

Lwia zmarszczka
Canva.com

Można ją ukryć pod grzywką, która nie każdemu pasuje, lub za pomocą profesjonalnego zabiegu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Na szczęście są też domowe sposoby na lwią zmarszczkę. Co możemy zrobić, by pionowa bruzda nie szpeciła naszego czoła? Na początek możemy zacząć od odpowiedniego nawilżania skóry.

Reklama

Im lepsze nawilżenie, tym szybciej skóra się regeneruje, a to pomaga w walce ze zmarszczkami.

Pomoże nam zatem i wypijanie odpowiednich ilości wody, i stosowanie kremów nawilżających, najlepiej takich z witaminą C. W zmniejszaniu widoczności zmarszczek pomaga też regularne złuszczanie naskórka oraz korzystanie z prostych ćwiczeń, pozwalających na ujędrnianie skóry twarzy i wzmacnianie jej mięśni. Pomocny będzie też masaż, dzięki któremu poprawi się ukrwienie skóry twarzy.

Lwia zmarszczka nie musi być problemem. Istnieje wiele sposobów na to, by walczyć z nią w skuteczny sposób. Masaż, gimnastyka, nawadnianie i pielęgnacja – oto podstawa, o której warto pamiętać każdego dnia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama