Pierwsze buty dla dziecka
canva.com

Pierwsze buty dla dziecka - jak wybrać najlepsze buciki dla malucha?

Kiedy Twój mały odkrywca zaczyna poznawać najbliższe otoczenie i coraz śmielej zwiedzać je swoimi drogami, Ty zachodzisz w głowę, jak najlepiej wesprzeć pociechę w naturalnym rozwoju. Pierwsze kroki to nowy etap nie tylko dla malucha, ale także dla rodziców. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie buty dla rocznego dziecka wybrać i czym kierować się podczas zakupu pierwszych bucików.
Reklama

Kiedy kupić pierwsze buty dla dziecka?

Na pytanie o to, kiedy jest najlepszy moment, żeby kupić pierwsze buty dla dziecka, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, a na różnych etapach życia ma nieco inne potrzeby.

Uniwersalną prawdą jest natomiast ta, że warto pozwolić dziecku jak najdłużej chodzić boso. Tylko wtedy mała stópka może bezpośrednio doświadczać różnych bodźców i testować swoje możliwości. Pierwsze buty dla dziewczynki czy chłopczyka powinny więc pojawić się na stopach dopiero wtedy, gdy zaczynają odważnie kroczyć przez życie, ale już poza czterema ścianami.

Pierwsze buty dla dziecka
canva.com

Jak kupić pierwsze buty dla dziecka? Podpowiadamy!

Reklama

Pierwsze buty powinny być najlepszym kompanem Twojego dziecka. Muszą wspierać jego naturalne potrzeby i pomagać w rozwoju. Zwróć szczególną uwagę na to, czy zostały zaprojektowane przez specjalistów i lekarzy, którzy znają potrzeby małych stópek.

Dokładne wymierzenie stópki dziecka

Zaczynamy oczywiście od dokładnego wymierzenia stópki dziecka. To kluczowe, aby dobrze dopasować buciki do rozmiaru stópki malucha.

Podeszwa - miękka, elastyczna i antypoślizgowa

W kolejnym kroku zwracamy uwagę na podeszwę. Ta powinna być miękka, elastyczna i musi swobodnie zginać się w okolicy śródstopia. Ważne jest również, aby spełniała funkcję antypoślizgową, zapewniając bezpieczeństwo Twojemu dziecku podczas chodzenia.

Reklama
Pierwsze buty dla dziecka
canva.com

Naturalne materiały

Pierwsze buciki dla dziecka powinny być wykonane z naturalnych materiałów. W przypadku butów zimowych, warto wybrać modele wyposażone w oddychającą membranę, aby stópka dziecka nie przegrzewała się i nie pociła. Najlepszym wyborem będą buty wykonane z naturalnej, miękkiej skóry, takiej jak zamsz czy nubuk.

Szeroki i wysoki czubek

Czubek w buciku dziecięcym powinien być na tyle szeroki i wysoki, aby maluch mógł swobodnie poruszać paluszkami.

Reklama

To ważne dla prawidłowego rozwoju stópki.

Sznurowane lub na rzep

Pierwsze buty malucha powinny być sznurowane lub zapinane na rzep. Dzięki temu precyzyjnie dopasujesz bucik do małej stópki i zapewnisz odpowiednie wsparcie.

Pierwsze buty dla dziecka
canva.com

Wyprofilowana wkładka

Wkładka bucika powinna być odpowiednio wyprofilowana oraz miękka i elastyczna, aby łatwo dopasowywała się do nóżki dziecka. To zapewni dodatkowy komfort podczas chodzenia.

Cholewka sięgająca ponad kostkę

Cholewka buta powinna sięgać nieco ponad kostkę i utrzymywać stopy we właściwym położeniu.

Reklama

To właśnie ona zapobiega deformacjom okolic pięty i wykoślawianiu stópek.

Pierwsze kroki malucha: Wybieramy buty dla dziecka

Pamiętaj, że pierwsze buty dla dziecka to ważny krok w jego rozwoju. Wybierz buciki, które będą nie tylko wygodne, ale także spełniające wszystkie powyższe kryteria. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło swobodnie eksplorować świat, a Ty będziesz mieć pewność, że dbasz o jego zdrowie i komfort.

Reklama
Autor - Magda Czarnota
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.czarnota@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama