Maluszek małe dziecko podpierające się rączkami z główką przykrytą kocykiem patrzy w obiektyw
Materiał partnera

Pierwsze odwiedziny u maluszka – o czym musisz pamiętać?

Pierwsza wizyta u rodziny, w której niedawno pojawił się mały człowiek to zawsze wyjątkowa chwila. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsze czy kolejne dziecko, gości obowiązują podobne zasady zachowania. Przede wszystkim nie powinno się takiej wizyty składać nikomu bez zapowiedzi. O czym jeszcze należy pamiętać?
Reklama

Kobieta po porodzie, potrzebuje czasu na to, by odzyskać siły. Młodzi rodzice muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dlatego nie należy narzucać się swoją obecnością w pierwszych dniach od narodzin. Najlepiej taktownie poprosić o informację, kiedy można ich odwiedzić, by nie stać się nieproszonymi gośćmi. Kiedy już uda się zaplanować konkretny termin, warto odpowiednio się przygotować. Oprócz oczywistości, takich jak idealny stan zdrowia (żeby nie narażać maluszka na choroby), polecamy przygotować drobne upominki – nie tylko dla najmłodszego członka rodziny. Na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj o prezencie dla starszaków

Kupując prezencik dla noworodka nie zapominaj o jego starszym rodzeństwie. Warto wcześniej zapytać rodziców czym się obecnie interesują – czy są to lalki, klocki, czy może bohaterowie bajek, np.

Reklama

Strażak Sam, Psi Patrol albo Elza. Tego typu zabawki można bez problemu kupić w sklepie internetowym Humbi.pl. Jeśli chcesz obdarować dzieci słodkościami, dowiedz się najpierw, czy w tej rodzinie jada się słodycze. Często nie są one mile widziane. Pamiętaj, że pojawienie się maluszka to rewolucja dla każdego członka rodziny, a najtrudniejsze może to być właśnie dla starszego rodzeństwa. Rodzice mają nagle mniej czasu, więcej wymagają, a noworodek nie nadaje się na towarzysza zabaw. Poświęcenie starszakom uwagi i dedykowany prezent sprawią im ogromną przyjemność.

Dobierz upominek dla maluszka

Jeśli maluch jest jeszcze noworodkiem, tak naprawdę potrzebuje niewiele więcej niż opieka i troska rodziców.

Reklama

Najlepszy prezent dla maluszka to taki, który przyda się w późniejszych miesiącach życia i będzie rzeczywiście użyteczny na co dzień. Na przykład dość uniwersalna jest mata piankowa – większość rodziców chętnie z niej korzysta, by maluch nie bawił się na zimnej i twardej podłodze, a jednocześnie jest łatwiejsza do wyczyszczenia niż przeciętny dywan. Powinna być zrobiona z bezpiecznych dla maluszka materiałów, dlatego warto postawić na sprawdzonych producentów. Innym dobrym pomysłem jest kupno dobrej jakości ubranek – body, pajacyka lub spodenek. Mile widziane są też gryzaki przydatne podczas ząbkowania, zwłaszcza te polecane przez logopedów.

Nie zapomnij o rodzicach!

Mama maluszka w trakcie odwiedzin może poczuć się pominięta.

Reklama

Wszyscy interesują się głównie noworodkiem, a ona spada na drugi plan i często nawet nikt nie zapyta, jak się czuje. Podobnie tata – o nim zazwyczaj nikt nie pamięta, a on też przecież dźwiga na swoich barkach dodatkowy wysiłek. Właśnie dlatego drobne upominki dla rodziców na pewno sprawią im przyjemność i pozostawią miłe wspomnienia. Może to być zestaw domowych przetworów, voucher na masaż lub do sklepu z ulubionym asortymentem rodziców.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama