Uśmiechnięte dziecko dzieli się klockiem
Canva

Zajęcia dodatkowe dla dzieci. Te kursy w 2022 roku były hitem!

Maluch sam z siebie raczej nie zdoła wybrać żadnych zajęć dodatkowych, dopóki nie dowie się, co takiego ma do wyboru i na czym te poszczególne zajęcia polegają. To zadanie spada więc na barki rodziców.
Reklama

Oni muszą odkryć wartościowe i ciekawe zajęcia dodatkowe dla najmłodszych, by następnie dokonać ich właściwej selekcji i wybrać spośród nich to, co mogłoby zostać uznane za atrakcyjne i przez rodzica, i oczywiście przez malucha, który jest tu jednak najważniejszy.

Ostatnio furorę wśród rodziców robią dziecięce kursy pierwszej pomocy.

Teoretycznie pewne podstawy udzielania pierwszej pomocy są wykładane już w przedszkolach i szkołach, zwykle na jakichś dodatkowych zajęciach organizowanych w przerwach od normalnych zajęć, organizowanych na salach sportowych i aulach, jednakże mało które dziecko potrafi cokolwiek z nich wynieść. Oddzielny kurs będzie różnić się tym, że zostanie przygotowany dla mniejszej grupy kursantów. Zazwyczaj te grupy są kilkuosobowe, dzięki czemu nauczyciel jest w stanie kontrolować każde dziecko z osobna i przypilnować tego, by każde dziecko opuściło kurs z solidną wiedzą.

Reklama

Zajęcia sportowe, ale jakie?

W przypadku gdy zwraca się uwagę na sportowe zajęcia dodatkowe dla dzieci, zazwyczaj natrafia się na oferty szkół sztuk walki czy też propozycje zajęć tanecznych lub tych z piłki nożnej. Jeśli maluch nie wykazuje żadnego zainteresowania tymi standardowymi dyscyplinami, można spróbować wysłać go na lekcje... wspinaczki! Oczywiście nie są one organizowane bezpośrednio w górach, a po prostu na ściankach wspinaczkowych. To świetny sposób na to, by poprzez aktywną zabawę zapoznać się lepiej ze swoim ciałem, poprawić koordynację ruchową i zachęcić się do wszelkich aktywności ruchowych.

Nowe technologie dla dzieci

Do bardziej rozwijających zajęć dodatkowych dla dzieci można natomiast zaliczyć zajęcia z programowania oraz zajęcia z robotyki. Lekcje nastawione są tutaj na pozyskiwanie pewnych konkretnych umiejętności. Ogólnie rzecz biorąc wypracowują też w dzieciach umiejętność logicznego myślenia, które niewątpliwie przydaje się w życiu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama