Sok z brzozy
Canva.com

Pijesz sok z brzozy regularnie? Jeśli nie, to natychmiast zacznij

Sok z brzozy można zakupić jednakowo w aptekach jaki w większości sklepach. Nie jest jednak trudne samodzielne jej pozyskanie. Zanim jednak tego dokonamy, musimy pamiętać, że brzoza nie może mieć mniej niż 10 lat.
Reklama

Jak zbierać sok z brzozy?

Najlepiej zbierać sok o strony południowej. Szukając odpowiedniej brzozy, najlepiej wybierać te, które rosną z dala o wszelkich ruchliwych ulic. Jeśli chcemy wykorzystać do tego brzozę, która rośnie w lesie, wówczas niestety niezbędna jest zgoda leśniczego.

Czy warto jednak pić sok z brzozy?

Jak najbardziej tak. Przede wszystkim regularne jego spożywanie wpływa na wzrost odporności. Bardzo dobrze sprawdza się u osób, które chorują na wrzody żołądka, borykają się z anemią, cierpią na problemy związane z nerkami. Jeśli doskwierają bóle reumatyczne, to picie soku pozwala je zmniejszyć, zresztą sam sok brzozy ma działanie przeciwbólowe, oczywiście nie w takim zakresie jak tabletki, ale potrafią zwalczyć niewielki ból. Jeśli pojawiają się problemy z krążeniem krwi, cierpimy na zimne ręce lub nogi, wówczas taki sok nie tylko zapobiega pojawienia się zakrzepicy, ale poprawia krążenie krwi.

Reklama

Czy sok z brzozy jest moczopędny?

Sok z brzozy jest bardzo moczopędny, a to z kolei wpływa na oczyszczanie organizmu z wszelkich toksyn, dlatego też korzystnie wpływa na pracę nerek. Oprócz celów zdrowotnych, u osób, które regularnie piją sok z brzozy, można zauważyć zdecydowaną poprawę kondycji włosów, skóry, jak i paznokci. Warto posiadać w swoim domu sok z brzozy, sięgać po niego. Jest to naturalne lekarstwo na wiele schorzeń, które możemy pozyskać samodzielnie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama