Sok brzozowy
Canva.com

Chcesz wzmocnić odporność i zmniejszyć ból? Ten sok jest niezastąpiony!

Sok z brzozy to słodki, lekko lepki płyn, który można zebrać z brzozy późną zimą lub wczesną wiosną. Często używa się go do produkcji syropu brzozowego, który jest pyszną i wyjątkową alternatywą dla syropu klonowego. Ma wiele właściwości zdrowotnych. Na co pomoże woda z brzozy?
Reklama

Sok z brzozy – cudowne właściwości

Sok brzozowy to wodnisty płyn, który spływa z pnia brzozy. Jest często używany jako naturalny środek słodzący lub zdrowotny. Sok z brzozy zawiera duże ilości witamin i minerałów, w tym witaminy C, potasu i magnezu. Jest też dobrym źródłem antyoksydantów. Sok z brzozy był tradycyjnie stosowany w leczeniu różnych dolegliwości, w tym przeziębienia, grypy i biegunki.

Mówi się też, że zwiększa poziom energii, poprawia krążenie i zmniejsza stany zapalne.

Reklama

Sok z brzozy można spożywać na surowo, można z niego zrobić syrop lub herbatę. Można go również stosować miejscowo jako kompres lub preparat relaksujący w kąpieli.

Jak stosować sok z brzozy?

Sok brzozowy
Canva.com

Sok z brzozy można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Może być stosowany jako napój, w kuchni, a nawet w kosmetykach. Aby użyć soku z brzozy jako napoju, wystarczy zebrać sok, który wypływa na korę drzewa, np. za pomocą rurki.

Reklama

Sok można pić na świeżo lub przechowywać w czystym pojemniku w lodówce przez tydzień.

Niektórzy lubią dodawać do soku odrobinę miodu lub cytryny, by uzyskać bardziej orzeźwiający smak. Sok z brzozy może być również używany w kuchni. Można nim zastąpić wodę w przepisach lub zrobić z niego syrop. Aby zrobić syrop z soku brzozowego, po prostu gotuj sok, aż zredukuje się o połowę. Syrop może być używany do słodzenia napojów lub do pieczenia. Brzozowy smakołyk może być także wykorzystywany w kosmetykach. Jest często stosowany jako składnik toników do twarzy i środków ściągających. Sok z brzozy może być także stosowany w produktach do włosów, aby nadać im połysk i nawilżenie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama