Kobieta niesie pranie i martwi się, że ma plamy na ciemnych majtkach.
Canva

Plamy na ciemnych majtkach? Wiemy dlaczego!

Nie masz okresu ani upławów, ale mimo tego na ciemnych majtka pojawiają się brzydkie plamy. Co się dzieje? Czy coś jest nie tak? A może to... normalne? Jeśli u Ciebie występuje ten problem — koniecznie przeczytaj ten artykuł!
Reklama

Skąd się biorą dziwne plamy na czarnych majtkach? Znamy odpowiedź!

To reakcja ciemnego barwnika, którym jest ufarbowana Twoja bielizna na kwaśne środowisko pochwy. Najzwyczajniej w świecie kwaśny odczyn odbarwia materiał. I tyle z całej tajemnicy.

Czy plamy na ciemnej bieliźnie są groźne?

Absolutnie nie. Są całkowicie normalne i pojawiają się u kobiet, które nie mają żadnych upławów. Nie musisz się absolutnie nimi przejmować.

Białe majtki, czarne majtki i szare majtki.
Canva

Co można zrobić, żeby zapobiegać takim plamom?

Reklama

Niestety, jedyne co można zrobić, to albo się z nimi pogodzić, albo nosić jasną bieliznę, która nie będzie się odbarwiać.

Nie jest polecane używanie wkładek w takiej sytuacji. Dlaczego? Wkładki powinno nosić się w wyjątkowych sytuacjach. Używane zbyt często mogą przyczynić się do infekcji pochwy.

Dlaczego ciemna bielizna śmierdzi po praniu?

To akurat wynika z zupełnie innego powodu. Znowu odpowiedzialny jest ciemny barwnik, jednak tym razem wchodzi on w reakcję chemiczną ze środkami do prania.

Co więcej, im więcej proszku lub płynu do płukania się doda, tym gorszy będzie zapach.

Co można zrobić? Używaj tylko środków do prania, ile zaleca producent. Nie przeładowuj też pralki, wkładając do niej zbyt dużo ubrań.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama