Kobieta stoi przy oknie i myje szybę
Canva.com

Planujesz mycie okien na Wielkanoc? Tak pozbędziesz się smug

Umycie okien w taki sposób, by nie doszło na nich do powstania żadnych smug, wbrew pozorom nie jest wcale taką prostą sprawą. Jeżeli nieraz z trudnością osiągasz idealny efekt gładkiej tafli, poniższy poradnik może Ci pomóc.
Reklama

Jak myć okna bez smug?

Przede wszystkim zadbaj o wybór odpowiednich narzędzi do czyszczenia, czyli zarówno sprawdzonych i skutecznych środków chemicznych, jak i ściereczek, ściągaczki do okien bądź po prostu zwykłego ręcznika papierowego, który z tych wszystkich narzędzi często najlepiej radzi sobie z wypolerowaniem okien bez doprowadzania do powstania smug. Zarezerwuj sobie przynajmniej jedną godzinę i wykonuj pracę na spokojnie. Nie spiesz się i dokładnie umyj każdą szybę, skupiając się nawet na tych drobnych plamkach, niewielkich zanieczyszczeniach i małych smużkach. Postaraj się myć okna w dniu w miarę pogodnym, ale niekoniecznie słonecznym. W przypadku gdyby doszło do zbyt intensywnego promieniowania słonecznego, szyby zaczęłyby schnąć zbyt szybko, nawet nie zdążyłbyś ich na bieżąco przecierać, a to niestety prosta i szybka droga do wygenerowania niechcianych smug i zacieków.

Reklama

Kiedy myć okna?

Mycie okien
Canva.com

Mimo wszystko pogoda musi być w miarę przyjemna, bo też nie należy myć okien w deszczu, albowiem mijałoby się to z celem, a cała wykonana praca poszłaby na marne. Lekkie słońce będzie optymalne. Taka pogoda sprzyja idealnie czystym oknom bez smug, na których na pewno ci zależy. Jeżeli natomiast obawiasz się, że mycie okien nie jest skuteczne z uwagi na sięganie po nieodpowiednie środki do czyszczenia, spróbuj zastąpić zwykłą ścierkę ściereczką z mikrofibry albo nawet sięgnij po ręcznik papierowy, a zamiast zwykłego płynu do mycia okien wykorzystaj domowy preparat wykonany z wody, octu oraz odrobiny kwasku cytrynowego.

Okna warto też spróbować umyć przy pomocy specjalnej ściągaczki do szyb. Jeżeli zastosujesz tutaj odpowiednią technikę, będziesz w stanie wyczyścić wszystkie okna dosłownie w ciągu kilkunastu minut i to bez żadnego wysiłku.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama