Kobieta myje okna tak, żeby nie było smug.
Canva

Okna bez smug. Tym je wypolerujesz!

Brudne, pokryte smugami okna nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale nie pozwalają na to, żeby dzienne światło wpadało do mieszkania w wystarczającej ilości. Czy wiesz, jakie są najlepsze domowe sposoby na mycie okien? Sprawdź!
Reklama

Mycie okien najważniejsze? Nie, jeszcze trzeba je wypolerować!

Kiedy uda Ci się porządnie umyć okna, to nie oznacza, że wyglądają już dobrze. Trzeba jeszcze pozbyć się smug. Jak to zrobić?

Najważniejszy jest odpowiedni materiał, którego użyjesz do polerowania.

  • Rajstopy nylonowe — świetnie sprawdzają się w tej roli. No i są bardzo eko, jeśli zostały Ci jakieś dziurawe rajstopy, możesz je teraz wykorzystać!
  • Pogniecione gazety — oczywiście muszą być miękkie i szare. Jeśli będziesz postępować delikatnie, uda Ci się nimi pozbyć smug.
  • Zwykły, papierowy ręcznik — doskonale sprawdza się w momencie, kiedy szyby są mokre i chcesz pozbyć się wilgoci.
  • Ściereczka z mikrofibry — tu nie ma nic odkrywczego. Pamiętaj, że taki typ ściereczki sprawdzi się lepiej, niż zwykła szmatka z innego materiału.
Kobieta myje i poleruje okna.
Canva

Mycie okien — jak je wyczyścić przed polerowaniem?

  • Olej lniany — to nie żart. Kiedy okna są w naprawdę tragicznym stanie, musisz pokryć je olejem lnianym na mniej więcej godzinę. Potem najlepiej umyj je płynem do mycia naczyń.
  • Woda — tak, samą wodą też możesz umyć okna, jeśli nie są bardzo zabrudzone i użyjesz do nich ściereczki z mikrofibry.
  • Ocet z wodą — to chyba jeden z najskuteczniejszych i najczęściej używanych domowych środków do czyszczenia. Octu nie może być byt dużo w stosunku do wody, bo później się go nie spłukuje, tylko wyciera szyby papierowym ręcznikiem.
  • Woda z cytryną — znowu, wystarcza odrobina soku, na sporą ilość wody. Potem tego nie spłukuj, tylko wytrzyj.
Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kobieta myje szyby w oknie z białymi framugami
Jedni uwielbiają myć okna, inni tego nienawidzą, ale niestety o czystość szyb musimy zadbać. Do mycia okien najczęściej używamy produktów ze sklepu, zawierających wiele substancji chemicznych, które mogą nas uczulać. Czy jesteśmy skazani na kontakt z agresywną chemią? Okazuje się, że z powodzeniem możemy przygotować domowy płyn do mycia okien ze składników, które mamy we własnej kuchni.
domowy płyn do mycia okien w żółtej butelce z atomizerem trzymany w rękach
Jak zrobić domowy płyn do mycia okien, który nie pozostawi żadnych smug i sprawdzi się tak samo skutecznie, jak sklepowy produkt? Nic prostszego! Przedstawiamy recepturę na płyn do okien DIY, którą znały już prawdopodobnie nasze babcie. Tak przygotowany roztwór pozwoli nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i wpłynie w jakimś stopniu na kondycję środowiska.
Jak za pomocą myjki parowej i odkurzacza uczynić sprzątanie wygodniejszym i szybszym
Sprzątanie rzadko zalicza się do głównych rozrywek człowieka, choć niektórzy potrafią odprężyć się również w ten sposób. Z reguły jednak zależy nam, aby porządki pochłaniały możliwie jak najmniej wysiłku i czasu, który można przeznaczyć na innego rodzaju produktywne zajęcia. Dlatego też dobrze mieć w domowych schowku kilka podstawowych sprzętów, które pozwolą skrócić czas sprzątania, a przy tym uczynić je zajęciem dużo przyjemniejszym, niż w przypadku bardziej tradycyjnego podejścia.
Reklama
Reklama
Reklama