Kobieta wyciera kurze.
Canva

On Ci pomaga w domu? To znaczy, że z Tobą nie mieszka?

Coraz częściej mówi się o tym, że na barkach kobiet spoczywa większość domowych obowiązków. Coraz więcej mężczyzn mówi, że to nie prawda i oni też "pomagają" w domu. Tylko, co to znaczny "pomagać"? I czy faktycznie jest równy podział obowiązków?
Reklama

On Ci nie pomaga — chyba że tu nie mieszka

Nie można powiedzieć, żeby osoba, z którą mieszkasz Ci pomagała. To wasz wspólny dom, oboje jesteście za niego odpowiedzialni. Podobnie jest z dziećmi, jeśli jakieś macie, są to wasze wspólne pociechy. I macie obowiązek się nimi zająć.

On jest od remontów? A jak często coś remontujecie?

Niektórzy uważają, że istnieje podział na męskie i damskie obowiązku, kobieta posprząta, mężczyzna coś naprawi. Tylko, ile razy w tygodniu trzeba sprzątać czy ugotować obiad? A jak często robi się remont?

Uśmiechnięta kobieta z praniem, z którego usunęła zapach potu.
Canva

Możesz mieć wszystko po swojemu albo odpocząć

Reklama

Czasem jest tak, że kobieta chce robić wszystko sama, bo nikt inny nie zrobi tak dobrze, jak ona. Tu musisz dokonać wyboru, chcesz czasem odpocząć, czy mieć wszystko zrobione zgodnie ze swoimi wyobrażeniami?

Równo to nie zawsze sprawiedliwie

Oczywiście to nie jest tak, że trzeba z zegarkiem w ręku wyliczać, ile minut jedna osoba spędzi na sprzątaniu a ile druga. Czasem jedna strona jest bardziej zmęczona, czasem druga. Warto dopasować podział obowiązków do sytuacji życiowej.

Zarządzaniem domem, niewidzialna praca kobiet

Pamiętaj, że zarządzenie domem, organizowanie różnych spraw, pilnowanie rachunków, zajęć dzieci, to również ogrom pracy.

Inni nie mogą Ci mówić, jak masz żyć

Lubisz być w domu, zajmować się wszystkim? Masz do tego prawo. Jeśli Tobie i Twojemu partnerowi to odpowiada, nikomu nic do tego. Ważne jest jednak, żebyście oboje byli zadowoleni z tego układu.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama